programmas

1. augustā kampaņa Mana Jūra aicina žurnālistus uz pikniku

Ekspedīcijas Mana jūra pastāvīgie dalībnieki, kā arī tie interesenti, kas atsaukušies publiskajam aicinājumam pievienoties ekspedīcijai, atstājot aiz muguras gandrīz 400 veiktos kilometrus, pēc dažām dienām sasniegs Jūrmalu un Rīgu.

32 dienas ilgā ceļojuma dalībnieku mērķis ir iepazīt gan Latvijas piekrastes skaistumu gan problēmas, kas aktuālas jūras krastā, kā arī veidot Jūras piesārņojošo atkritumu situācijas novērtējumu saskaņā ar ANO Vides programmas metodoloģiju. Kopā ar Zaļo jostu, katru ekspedīcijas dienu notiek Atkritumu Haizivs medības jeb jūras piesārņojošo atkritumu monitorings, ko veikt palīdz ik katrs ekspedīcijas dalībnieks.

Ekspedīcija notiek Vides izglītības fonda rīkotās kampaņas Mana jūra ietvaros, kurā šogad no 8. jūlija līdz 8. augustam, paralēli ekspedīcijas norisei un atkritumu haizivs medībām, piekrastē norisinās gan Baltijas jūrai veltīti publiskie un kultūras pasākumi, gan arī ikdienas nodarbības, aicinot izzināt piekrastes un Baltijas jūras aktualitātes. Tāpat arī Mana Jūra aicina iedzīvotājus balsot par Latvijas labāko peldvietu, kas sezonas noslēgumā saņems Piekrastes balvu.

Lai uzzinātu vairāk par plašāko Baltijas jūrai veltīto kampaņu, aicinām Jūs uz pikniku ar mums, 1. augustā, 13:30, Jūrmalā pie Majoru peldvietas glābšanas stacijas.

Tā būs iespēja uzzināt par ekspedīcijas dalībnieku piedzīvojumiem un tālāko kampaņas norisi, uzzināt, kā notiek un piedalīties Zilā karoga kontroles vizītē, kopīgi novērtējot Jūrmalas peldvietu sitāciju sezonas karstumā, kā arī kopā ar Zaļo Jostu uzzināt vairāk par jūras piesārņojošo atkritumu problemātiku un piedalīties monitoringā jeb Atkritumu Haizivs medībās Lielupes pludmalē.

Mediju piknikā aicināti piedalīties arī kampaņas sadarbības partneri un eksperti, rosinot diskusiju par piekrastes un peldvietu apsaimniekošanas, kā arī jūras piesārņojošo atkritumu problemātiku.

Kampaņu “Mana jūra” organizē nodibinājums “Vides izglītības fonds” projekta “Baltic Marine Litter – MARLIN” ietvaros, kas tiek īstenots ar Centrālās Baltijas jūras reģiona Interreg IV A programmas finansiālo atbalstu. Vides izglītības fonda darbību un mediju piknika norisi finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija projekta „ Zaļais izrāviens - Vides izglītības fonda darbības stiprināšana“.

Kampaņas "Mana Jūra" norisi Jūrmala pilsētā atbalsta Jūrmalas pilsētas dome.

Vides izglītības fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija projekta „ Zaļais izrāviens - Vides izglītības fonda darbības stiprināšana“ ietvaros.

visi jaunumi