programmas

140 izglītības iestādes svinēs Ekoskolas statusa iegūšanu, dodoties kopīgā akcijā Rīgas ielās

Jau trešdien, 1.oktobrī, Latvijas Universitātes Lielajā aulā uz Ekoskolu apbalvošanas pasākumu pulcēsies ap 400 izglītības iestāžu pārstāvji, lai gūtu apliecinājumu savam darbam vides izglītības un ilgtspējas veicināšanā, kā arī vienotos kopīgā draudzības akcijā.


Pasākuma 1. daļā, kas sāksies 11:00, notiks Ekoskolu programmas starptautiskā Zaļā karoga balvas saņemšana, ko šogad piešķirs 98 skolām, kas ilgstoši sevi pierādījušas ar izcilām aktivitātēm vides jomā. Savukārt 42 izglītības iestādes iegūs Latvijas Ekoskolas nosaukumu un diplomu, kas ir nacionāla līmeņa balva skolām, kuras ir ceļā uz Zaļo karogu. Šajā daļā būs arī iespēja iepazīties ar Ekoskolu labās prakses piemēriem un smelties idejas turpmākām vides aktivitātēm.

Pasākuma 2. daļa tiks veltīta Ekoskolu Atbildīga dzīvesveida kampaņai, to iesākot ar Rīcības dienu izziņošanu, kas šogad notiks no 3.-7. novembrim un tiks sasaistītas ar vietējām rīcībām, atbildīgu dzīvesveidu un skolu risinājumu popularizēšanu sabiedrībā. Pulksten 14:30 Ekoskolu pārstāvji pulcēsies pie Latvijas Universitātes, lai dotos kopīgā akcijā. Akcija iecerēta kā pozitīvs gājiens, ļaujot Ekoskolām parādīt savas rūpes par vidi un popularizēt vienkāršu ikdienas rīcību, tādu, kuras iespējams īstenot skolās, nozīmi vides saglabāšanā. Skolu pārstāvji arī cienās garāmgājējus ar sezonālajiem našķiem, augļiem un dārzeņiem, tādējādi simboliski atbalstot ilgtspējīgas - vietējas, sezonālas un bioloģiski audzētas, - pārtikas lietošanu uzturā. Akcija noslēgsies Doma laukumā, Ekoskolu pārstāvjiem piedaloties kopīgā foto veidošanā, izmantojot dažādus ar vidi saistītus simbolus. Tādējādi dalībnieki vēlas radošā veidā ne tikai uzrunāt sabiedrību rīkoties videi draudzīgi, bet arī iedvesmot, parādot savu, labo piemēru apkārtējiem.

Aizvadīto gadu Ekoskolu programmā komentē arī programmas koordinators Daniels Trukšāns: “Ekoskolu programmā ir izveidojušies trīs spēcīgi virzieni, kas palīdz izprast cilvēka un vides sasvstarpējo saikni un mudina rīkoties no bērna kājas līdz pat brīdim, kad jādodas lielajā dzīvē. Ekoskolas kļuvušas daudz aktīvākas, pateicoties Rīcības dienām, uzlabojusies sabiedrības iesaiste, pilnveidojušies un vairāk tiek rīkoti kopīgi pasākumi, veicinot sadarbību un saliedējot Ekoskolas. Tā vairs nav vienkārši programma, bet liela ģimene, kuru vieno kopējs mērķis - dzīvot atbildīgi šodien, bet ar domu un rūpēm par rītdienu.” Latvijā Ekoskolu programmā darbojas izglītības iestādes visām vecuma grupām, sākot ar pirmsskolām, līdz pat augstākajām mācību iestādēm. Divas no Latvijas augstskolām - Vidzemes augstskola šogad iegūst Zaļo Karogu, savukārt Liepājas Universitāte - Latvijas Eko-augstskolas nosaukumu un diplomu.

Ekoskolu programmā liela nozīme ir jauniešu līdzdalībai lēmumu pieņemšanā, lai ilgtspējas jautājumus apzinātu visas skolas ietvaros. Tas, savukārt, veicina izpratni par demokrātiju, spēju vienoties un izklāstīt savu ideju, kā arī rosina apziņu, ka pārmaiņas ir atkarīgas no ikviena rīcības un iesaistīšanās. Katru gadu jauniešiem un pedagogiem tiek piedāvātas arī iespējas iegūt padziļinātas zināšanas Ekoskolu forumos un kampaņās. Šobrīd programmā iesaistījušās jau 180 izglītības iestādes.

Par Ekoskolām virtuāli: www.videsfonds.lv; www.draugiem.lv/ekoskolas; www.twitter.com/ekoskolas; http://issuu.com/kartupelis/docs/kartupelis_2nd/1

Sagatavoja
Ilze Grunska
Vides izglītības fonda mediju koordinatore
ilze.grunska@zemesdraugi.lv

Vairāk informācijas
Daniels Trukšāns
Ekoskolu koordinators Latvijā
daniels.truksans@zemesdraugi.lv
26349865




Programmas “Ekoskolas” darbību atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds projekta " FEE international programmu darbības nodrošināšana Latvijā 2014.gadā “ ietvaros.

Projekta “Ekoskolu atbildīga dzīvesveida kampaņa” aktivitātes tiek īstenotas ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.





Vides izglītības fonda darbību atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija projekta “Zaļais izrāviens - Vides izglītības fonda darbības stiprināšana” ietvaros (projekta nr. 2012.EEZ/DAP/MAC/100/6/NAC/074/2014)

visi jaunumi