programmas

Aicina pieteikties tūrisma ekosertifikācijas programmai

Vides izglītības fonds izsludina pieteikšanos starptautiskajai tūrisma ekosertifikācijas programmai Zaļā atslēga, kas izveidota ar mērķi samazināt tūrisma negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi un veicināt labo praksi vides apsaimniekošanā tūrisma jomā. 
 
Zaļās atslēgas programma paredzēta viesnīcām, kempingiem un hosteļiem, kuriem kopumā jāatbilst vairāk kā 70 kritērijiem 12 kritēriju grupās. Zaļās atslēgas kritēriju ieviešanā būtiska loma ir komunikācijai ar uzņēmuma darbiniekiem un klientiem, ilgtspējīgas darbības metodes un tehnoloģijas, resursu un enerģijas izmantošanas samazinājums, kā arī darbs pie infrastruktūras uzlabojumiem. Pieteikumus Zaļās atslēgas sertifikācijai iesniegt līdz 20.aprīlim.
 
Šobrīd 44 pasaules valstīs darbojas vairāk kā 2300 uzņēmumi, kuriem piešķirts Zaļās atslēgas sertifikāts, turklāt Zaļā atslēga pēdējo gadu laikā ir viens no straujāk augošākajiem un prestižākajiem ekosertifikātiem, kuru piešķir tūrisma sektorā strādājošajiem uzņēmumiem.  Nīderlandes Patērētāju organizācija 2013. gadā veica populārāko ekosertifikātu apkopojumu – Travelife, EU Label, ECEAT, Green Globe un Green Key - no kurām par visefektīvāko atzīta Zaļās atslēgas (Green Key) sertifikācija.
 
Zaļā atslēga, kas ir otrs lielākais viesnīcu ekosertifikāta zīmols (ņemot vērā viesnīcu skaitu, kurām tas piešķirts, pasaulē), sevi pierādījis, kā patiesi zaļāko. Visi kritēriji ir izmērāmi un pārbaudāmi, tostarp, ūdens litru daudzums, kas minūtes laikā aizplūst dušā vai enerģijas patēriņš minibārā.
Vides izglītības fonds piedāvā bezmaksas konsultācijas Zaļās atslēgas pretendentiem un interesentiem. Pēc pieteikuma iesniegšanas Vides izglītības izglītības fonds sadarbībā ar pieteikuma iesniedzēju veic tehnisko izvērtēšanu un, ja nepieciešams, nodrošina pārbaudes vizīti sadarbībā ar Nacionālo žūriju.
Latvijā Zaļās Atslēgas ekosertifikāts piešķirts viesnīcai Promenāde Liepājā, Hotel Radisson Blu Daugava, Hotel Radisson Blu Rīdzene, Hotel Radisson Blu Latvia un Hotel Radisson Blu Elizabete.
 
Vairāk par kritērijiem, pieteikuma procedūru un konsultācijām rakstīt uz janis.ulme@zemesdraugi.lv
 
Sagatavoja
Ilze Grunska
ilze.grunska@zemesdraugi.lv
29830259


Vides izglītības fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija projekta „Zaļais izrāviens - Vides izglītības fonda darbības stiprināšana“ ietvaros.

visi jaunumi