programmas

Aizvadīta Zaļās atslēgas nacionālo koordinatoru ikgadējā tikšanās

Pagājušajā nedēļā, no 11. līdz 13. aprīlim, Kopenhāgenā, Dānijā notika Zaļās atslēgas (ZA) nacionālo koordinatoru ikgadējā tikšanās, kas sapulcēja ZA pārstāvjus no Eiropas, Karību reģiona, Meksikas, Āfrikas, Tuvajiem Austrumiem un Japānas, lai apspriestu programmas aktualitātes un nākotnē plānoto attīstību.

Konferencē galvenie pārrunātie temati bija jaunie, apstiprinātie kritēriji dažādās kategorijās, labākās prakses piemēri no dalībvalstīm, un 6 sertifikācijas kategorijas, kuras visas būs pieejamas arī Latvijā sākot ar otro pusgadu – ZA kempingiem, viesnīcām, mazajām tūrisma mītnēm, atrakciju parkiem, konferenču zālēm un arī restorāniem!

Zaļā Atslēga ir pasaulē nozīmīgākā un ātrāk augušā ekosertifikācijas sistēma tūrisma mītnēm. Programmas mērķis ir samazināt tūrisma negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi, izglītojot un informējot katras iestādes darbiniekus un klientus par vides ietekmēm, vairojot ilgtspējīgu metožu izmantošanu pārvaldē un tehnoloģijās, un vadot katru uzņēmumu ar atbildību pret vidi, tādējādi samazinot resursu un enerģijas patēriņu. Ekosertifikācijas programmu Latvijā īsteno nodibinājums Vides izglītības fonds, kas nodrošina visu FEE International programmu realizāciju Latvijā. Pieteikumus izvērtē ZA Nacionālā žūrija, kā sastāvā ir pārstāvji no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas, kā arī vides organizācijām.

Papildu informācija: Jānis Ulme, ZA nacionālais koordinators
Kontakti: janis.ulme@zemesdraugi.lv
Informāciju sagatavoja: Ieva Gedzuna
ieva.gedzuna@zemesdraugi.lv


Zaļās atslēgas programmas darbību Latvijā atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.

visi jaunumi