programmas

Arī Latvijai jādomā par savu lomu klimata pārmaiņu mazināšanā

Šo piektdien, 27. novembrī, Latvijas Ekoskolu jaunieši un vides NVO pārtāvji tiksies ar Parīzes klimata pārmaiņu konferences Latvijas delegācijas pārstāvjiem, lai atgādinātu par Latvijas līdzatbildību klimata pārmaiņu mazināšanā saistībā ar ANO klimata pārmaiņu konferenci (COP21) un aicinātu pieņemt atbildīgus lēmumus.

Šī gada oktobrī skolu jaunieši tika aicināti piedalīties konkursā “Klimata vēstnieki” un sagatavot uzrunu lēmumu pieņēmējiem Parīzes klimata konferences dalībniekiem, kā arī plašākai sabiedrībai. Uzrunās ir pausta jauniešu nostāja par nepieciešamību nekavējoties rīkoties klimata pārmaiņu mazināšanai. Saskaņā ar žūrijas lēmumu Latvijas jauniešus pārstāvēs - Līga Vilcāne no Zvejniekciema vidusskolas, Kerija Zotova no Slokas pamatskolas un Elvita Alksne no Valmieras Viestura vidusskolas.

Jauniešu aicinājumus pavadīs arī pēdējie ceļavārdi pirms došanās uz COP21 no vides nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, kuri paudīs savu viedokli par Latvijas lomu un atbildību klimata sarunās, kas izšķirs planētas nākotni.
Pasākuma noslēgumā tiks pirmo reizi Latvijā izrādīta dokumentālā filma “This changes everything”, jeb “Tas maina visu”. Režisora Avi Lūisa filma, ko iedvesmojis Naomi Kleinas starptautiskais dižpārdoklis “Tas maina visu”, stāsta septiņus stāstus par kopienām uz klimata pārmaiņu frontes līnijas dažādās vietās pasaulē, ar domu, ka mēs varam apturēt klimata pārmaiņas un pārvērst krīzi par kaut ko radikāli atšķirīgu un pozitīvāku.

Decembrī pasaules līderi tiksies Parīzē, lai pieņemtu izšķirošos lēmumus klimata pārmaiņu mazināšanā. Īstermiņa domāšana un nespēja vienoties var neļaut pieņemt rīcības klimata pārmaiņu mazināšanai, kuras jau vairākas desmitgades pieprasa klimata zinātnieki. Tas var novest pie neatgriezeniskām klimata pārmaiņām, kas neprognozējamā veidā ietekmēs mūsu planētu. Tāpēc visā pasaulē cilvēki mobilizējas, lai paustu savu nostāju, rīkojot dažādas protesta akcijas. Vairāk par to šeit.

Pasākumu Latvijā organizē Latvijas Zemes Draugi sadarbībā ar Vides izglītības fondu un tas tiek īstenots Eiropas Zemes Draugu projekta Ilgtspējības skola ietvaros. Projekts tiek finansēts kā daļa no ES programmas Attīstības izglītībai un informētības veicināšanai. Tas mums ļauj īstenot neformālās izglītības aktivitātes 20 ES dalībvastīs, lai to pilsoņu vidū attīstītu kritisku izpratni un sekmētu apzinātu rīcību attiecībā uz svarīgākajām attīstības, vides un sociālā taisnīguma problēmām, ar kurām šobrīd saskaras cilvēki un visa pasaule.

Reģistrējies pasākumam šeit
 
Vietu skaits ierobežots. Pasākuma laiks - no 11:00 līdz 15:00, vieta - Ziemeļu Ministru padomes birojā, Marijas ielā 13 k.3 (Berga Bazārs), Rīgā.

Informāciju sagatavoja – Ieva Gedzuna, ieva.gedzuna@zemesdraugi.lv, 27145276


Biedrību Latvijas Zemes Draugi finansiāli atbalsta Eiropas Savienība. Par pasākuma saturu un tā materiāliem pilnībā atbild Latvijas Zemes Draugi un tas nekādā veidā neatspoguļo Eiropas Savienības oficiālo viedokli.
Vides izglītības fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija projekta „Zaļais izrāviens - Vides izglītības fonda darbības stiprināšana“(projekta nr. 2012.EEZ/DAP/MAC/100) ietvaros.


visi jaunumi