programmas

ATKLĀJAM PĒDĒJO GADU PROJEKTĀ „LIELĀS AUGU MEDĪBAS”

Jau piecus gadus Latvijas Ekoskolās norit bioloģiskās daudzveidības projekts “Lielās augu medības”. Projekta mērķis ir veidot ciešāku skolēnu saikni ar apkārtējo dabu un tajā notiekošajiem procesiem. Projekta laikā skolēni pavada vairākas mācību stundas ārpus klasēm, mācoties atpazīt augus, kukaiņus un citas sugas. Papildus tam, izmantojot slavena Lielbritānijas botāniskā dārza “KEW” veidotus mācību materiālus, nodarbības dabā un eksperimenti klasēs palīdz veidot izpratni par dabas procesu likumsakarībām – augu attīstību, to ekoloģiju un nozīmi.

Šis gads ir noslēdzošais gads projektā, un nāk ar jauniem izaicinājumiem. Uzsākot darbošanos projektā šajā pavasarī, jārēķinās ar jauniem apstākļiem, proti, ka skolotājiem būs pastarpināta iesaiste bērnu āra aktivitāšu īstenošanā. Attiecīgi mudinām pedagogus sagatavot nodarbību un aktivitāšu aprakstus, un to praktiskā īstenošanā aicināt iesaistīties bērnu vecākus. Tādējādi nodarbības dabā neizpaliktu un bērni tajās šoreiz darbotos kopā ar vecākiem. Par visu detalizētāk - pēdējām aktualitātēm projektā, paveiktā izvērtējumu, kā arī neierastām darbošanās formām šajā gadā plānots pārrunāt projekta noslēguma vebinārā.

Arī šogad paredzam, ka projektā iesaistīsies ap 70 izglītības iestāžu no 45 Latvijas pašvaldībām.

Sekojiet jaunumiem arī "Lielo augu medību" Facebook lapā !
Projekts "Lielās augu medības" paredzēts sākumskolas un pirmsskolas vecuma bērniem vienkāršā un aizraujošā veidā iepazīstinot ar skolas apkārtnē sastopamajiem augiem un to mijiedarbībām ar apkārtējo dabu. Lai atbalstītu pedagogus, tiks sagatavoti mācību materiāli, kas palīdzētu skolotājiem iekļaut bioloģisko daudzveidības tēmu mācībās.

Projektā piedalās skolas no 14 valstīm (Beļģija, Bulgārija, Horvātija, Dānija, Igaunija, Vācija, Īrija, Itālija, Slovēnija, Serbija, Spānija, Nīderlande, Turcija un Latvija), kurās tiek īstenota Ekoskolu programma. Vairāk informācijas par katras valsts pieredzi var atrast šeit

Vairāk informācijas par Lielajām augu medībām un projekta materiālus var atrast projekta sadaļā šeit

Lielās augu medības balstītas Vides izglītības fonda (FEE) izglītības principos un Kjū karaliskā botāniskā dārza (KEW) resursos. KEW ir mājvieta pasaulē lielākajai un daudzveidīgākajai augu un sēņu kolekcijai.
Projekts īstenots ar Toyota Fund for Europe finansiālu atbalstu.visi jaunumi