programmas

Atsākas Jauno vides reportieru sezona

Uzsākoties jaunajam mācību gadam, atsākas arī Vides izglītības fonda programmas Jaunie vides reportieri aktivitātes. Šogad programmai jo īpaša uzmanība tiks pievērsta tieši Ekoskolās, izmantojot iespēju ar tās palīdzību iesaistīt jauniešus savas apkārtnes vides problemātikas izzināšanā un par to ziņot plašākā sabiedrības mērogā.


Jaunie vides reportieri (JVR) ir programma, kas sevī ietver gan individuālu darbu, gatavojot pētnieciskās vides žurnālistikas darbus, gan arī iesaistīšanos Vides izglītības fonda piedāvātajās aktivitātēs. Līdz decembra beigām paredzētas 3 nodarbības JVR profesionālo iemaņu uzlabošanā un attīstīšanā, iepriekšējos mācību gados jaunieši jau apguvuši ziņu rakstīšanas, foto, video veidošanas prasmes u.c.
Katru gadu JVR gatavojas nacionālajam konkursam, izveidojot savus darbus kādā no trim piedāvātajiem izvēles formātiem - video, foto vai raksts. Darbus līdz marta beigām iesūta JVR koordinatoram Latvijā, pēc tam tos vērtē žūrija, kuru veido savas jomas profesionāļi. Labākie darbi piedalās jau starptautiskajā konkursā ar iespēju gūt dažādas balvas, kā arī starptautisku atzinību.

Vietēja un starptautiska pieredze

Šogad Jaunajiem vides reportieriem, kuri jau laikus izmeklēs savas apkārtnes, skolas, valsts vai arī starptautiskās vides problēmas un tās vēlēsies aktualizēt, būs iespēja tās publicēt Ekoskolu izveidotajā draugiem.lv lapā, tādējādi ļaujot par saviem secinājumiem, analīzi un novērojumiem informēt arī plašāku sabiedrību. Darbus var iesniegt dažādās kategorijās - kā fotoreportāžu, rakstu vai video materiālu. Arī tie darbi, kas izveidoti ātrāk, kandidēs uz iespēju piedalīties nacionālajā konkursā pavasarī.

Nu jau otro gadu JVR uzvarētāji no savas valsts piedzīvo lielisku iespēju doties misijā uz kādu no JVR dalībvalstīm, lai sastaptu citus JVR aktīvistus no visas pasaules, kā arī gūtu pieredzi no savas jomas profesionāļiem, piedalītos izzinošās un praktiskās darbnīcās un vienkārši labi pavadītu laiku. Janvārī notika misija Stokholmā, savukārt šogad novembrī kopumā pieci jaunieši no Latvijas dosies uz Portugāli. Visus ceļošanas un uzturēšanās izdevumus apmaksā starptautiskā JVR programma.
Savukārt 2013. un 2014. gada JVR uzvarētājs no Latvijas Mārtiņš Mozga, kurš ar savu komandu izcīnīja arī pirmo vietu starptautiskajā konkursā 2013. gadā, pēc Portugāles dosies uz UNESCO konferenci Japānā, uz kuru tika izvēlēti tikai 3 Jaunie vides reportieri no visas pasaules, lai klātienē piedalīties žurnālistikas darbā un veidotu reportāžas par konferenci.

Piedalies!

Ja esi ieinteresēts kļūt par Jauno vides reportieri, esi vecumā no 12 līdz 21 gada vecumam, esi gatavs ieguldīt savu laiku, darbu un entuziasmu, lai radītu kvalitatīvu materiālu, kas nonāk līdz auditorijai, raksti jaunajam JVR koordinatoram Edmundam Cepurītim uz e-pastu: edmunds.cepuritis.lv. Norādi savu Vārdu, Uzvārdu, vecumu, skolu, kurā mācies.
Edmunds sazināsies ar Tevi, lai pastāstītu par nodarbībām, kā arī, ja programmas ietvaros būs kādi jaunumi.
Ja esi gatavs rakstīt, fotografēt vai veidot savu video stāstu, dari to jau tagad! Gatavo materiālu arī sūti Edmundam un tas, visticamāk, tiks publicēts www.draugiem.lv/ekoskolas, kā arī nokļūs līdz nacionālajam konkursam un, kas zina, varbūt arī līdz starptautiskajam.

Informāciju sagatavoja
Ilze Grunska
bijusī JVR koordinatore Latvijā


 

Programmas “Jaunie vides reportieri” darbību atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds projekta " FEE international programmu darbības nodrošināšana Latvijā 2014.gadā “ ietvaros.


Vides izglītības fonda darbību atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija projekta “Zaļais izrāviens - Vides izglītības fonda darbības stiprināšana” ietvaros (projekta nr. 2012.EEZ/DAP/MAC/100/6/NAC/074/2014)

 

visi jaunumi