programmas

Atsāksies Jauno vides reportieru skola

Jaunie vides reportieri ir vides izglītības programma jauniešiem vecumā no 12 – 21 gadu vecumam. Ko dara Jaunie vides reportieri? Pēta, izzina vides problēmas, piedāvā risinājumus un meklē atbildes gan uz saviem, gan sabiedrības interesējošiem jautājumiem, izmanojot kvalitatīvās žurnālistikas metodes.

Programmas mērķis dalībniekiem ir izpētīt vides problēmas vietējā mērogā un ziņot par iespējamajiem risinājumiem, izmantojot vietējos medijus, dažādus sociālos tīklus, pasākumus un izstādes, lai sasniegtu auditoriju, kas nozīmē jauniešu iesaistīšanos un savu ideju īstenošanu.
Katru gadu labāko materiālu autori – rakstu, foto un video kategorijās – tiek izvirzīti starptautiskajam konkursam, kura darbus vērtē eksperti no FEE (Foundation for Environmental education) valdes, UNEP, UNESCO un Eiropas Vides aģentūras (EVA), kā arī plašsaziņas līdzekļiem. 
Tā ir iespēja gūt startptautisku pieredzi un atzinību!
Jauno vides reportieru skola 
Jau otro gadu Vides izglītības fonds vienu reizi mēnesī, kādā no sestdienām, Rīgā organizēs nodarbības programmas dalībniekiem, kas palīdzēs sagatavoties gan starptautiskajam konkursam, gan uzlabos prasmes žurnālistikā un zināšanas par vides aktualitātēm. 
Iepriekšējā mācību gadā jaunieši tikās un strādāja kopā ar jaunajiem fotogrāfiem, kā arī portāla Delfi galveno redaktoru.
Jauno vides reportieru skolas aktivitātes šajā mācību gadā: 
- Jauno vides reportieru video veidošana
- Ekskursijas uz dažādiem medijiem (Radio, TV raidījumi)
- Filmas par žurnālistiku
- Pusgada elektroniskās avīzes veidošana
- Informācijas meklēšana un sociālo tīklu izmantošana
- Pieredzes apmaiņa un “Ēnu dienas” pie vides žurnālistiem
Ja Tevi tas interesē vai zini, kādu, kam tas interesētu, dod ziņu - pieteikšanās notiek elektroniski šeit līdz 1.oktobrim.Organizatori pavisam drīz ar Tevi sazināsies!
Ja neizdodas piereģistrēties vai radušies jebkādi cita veida jautājumi, raksti uz ilze.grunska@zemesdraugi.lv

JVR skolas nodarbības tiek organizētas VIF projekta Zaļais izrāviens - Vides izglītības fonda darbības stiprināšana ietvaros, ko finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Programmu "NVO fonds" finansē EEZ finanšu instruments un Latvijas valsts. Par informācijas saturu atbild projekta īstenotājs.

www.sif.lv | www.eeagrants.lv | www.eeagrants.org |

visi jaunumi