programmas

Atskats uz pavasara koku stādīšanas kampaņu

Šogad koku stādīšanas kampaņā piedalījās 58 Ekoskolas, iesaistoties teju trim tūkstošiem bērnu un jauniešu no pirmsskolas izglītības iestādēm līdz pat vidusskolām, kopumā iestādot 75 888 kokus.

Ekoskolu starptautiskā programma jau vairākus gadus īsteno kopīgu koku stādīšanas kampaņu, kurā aktīvi līdzdarbojas arī Latvijas Ekoskolu programma. Koku stādīšana ir viena no sadarbības kampaņām starp Vides izglītības fonda Ekoskolu un Izzini mežu programmām, kas balstās uz A/S “Latvijas Valsts meži” rīkotajiem pasākumiem un aktivitātēm skolās. Šogad daudzas skolas izvēlējās īstenot koku stādīšanas pasākumus arī patstāvīgi – sadarbojoties ar vietējiem uzņēmumiem un pašvaldībām, realizējot aktivitātes svaigā gaisā ar radošām spēlēm un izglītojošiem pasākumiem, kā arī apvienojot kampaņu ar apkārtnes sakopšanām un talkām.

Neizpalika arī izglītojoši konkursi, tostarp eseju konkursi, radošās izstādes par mežu, putnu dienas, kā arī orientēšanās sacensības. Pirmsskolas izglītības iestādes Cīrulītis skolotāja Inita Švāne atklāja, ka ļoti pateicīgi par kopā pavadīto laiku ar bērniem svaigā gaisā un dabā bija tieši vecāki. Viņi bija laimīgi par iespēju pavadīt laiku kopā ar savām atvasēm un iemācīties noderīgu informāciju par koku pasauli, tāpēc nākamajā gadā noteikti piedalīsies atkal.

Ekoskolu koku stādīšanas iniciatīva ir būtiska vides izglītības sastāvdaļa, jo sniedz skolēniem priekštatu par mežu un dabas vērtībām, tostarp koku nozīmi CO2 regulēšanā, bioloģiskās daudzveidības nodrošināšanā, kā arī palīdz uzzināt vairāk par mežu aizsardzību.

Sagatavoja:Ilze

visi jaunumi