programmas

Baltijas jūrai veltīta konference uz Briggen Tre Kronor kuģa Rīgā

Šodien, 11. septembrī, Rīgas ostā piestājis Stokholmas buru kuģis Briggen Tre Kronor, uz kura 13. septembrī norisināsies starptautiska konference ar viesiem no Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas un Somijas, lai apspriestu Baltijas jūras piesārņojuma situāciju un iespējamos risinājumus.

Rīga ir Briggen Tre Kronor pēdējā piestātne garajā kampaņā Modinātāja zvans Baltijas jūrai (A Wake up call for the Baltic Sea), kura uzsākās 2. jūlijā Visbijā. Kampaņas laikā norisinās zemūdens niršana, dziļāko ūdens slāņu un tajā atrodamo atkritumu filmēšana un izcelšana. Kampaņas iniciators, zviedru dokumentālo filmu autors un žurnālists Folke Ryden iemūžinās aktivitātes, kas tiks izmantotas viņa jaunākajai filmai.

13. septembrī uz kuģa notiks Baltijas jūras piesārņojošo atkritumu projekta MARLIN organizētā konference, kuras laikā Baltijas jūras situācijas vērtējumu sniegs iesaistītās organizācijas, kā arī Eiropas Savienības komisijas pārstāvniecība. Projekta MARLIN partneri pirmo reizi atklās kopējos piesārņojošo atkritumu datus, kas ievākti no četrām dalībvalstīm. Dienas gaitā notiks arī diskusijas un prezentācijas par tīrākas Baltijas jūras nākotnes vīzijām un iespējamajiem risinājumiem.

Projekts MARLIN tiek īstenots ar Centrālās Baltijas Programmas (Central Baltic Programme) atbalstu.

Informāciju sagatavoja:

Ilze Grunska

visi jaunumi