programmas

Ceļo ar jēgu – ar kājām vai ar riteni par Baltijas jūras aizsardzību

Šī vasara piedāvā vēl nebijušu iespēju ceļot pa neparastiem maršrutiem, ar cēlu mērķi. Šobrīd Latvijā paralēli norisinās divas apjomīgas un interesentiem atvērtas kampaņas, kas piedāvā iespēju pievienoties gan ekspedīcijai gar visu Latvijas piekrasti, gan velomaratonam, kas šķērsojot Latviju, viesojas vēl 8 valstīs.

No 8. jūnija līdz 25. augustam notiek starptautiska kampaņa Velomaratons Baltijas jūrai, kura dalībnieki dosies 3 mēnešu ilgā, 3500 km garā velo maratonā gar Baltijas jūras krastu, lai savāktu miljonu parakstu petīcijai, kurā tiek aicināts atveseļot Baltijas jūras vidi.

Akcijas mērķis ir panākt, ka politikas veidotāji un politiķi HELCOM ministru sanāksmē oktobrī izpildītu tās saistības, par kurām ir panāktas vienošanās vides jautājumos saistībā ar Baltijas jūru.

Savukārt, kampaņas Mana jūra komanda mēneša garumā dodas kājām gar visu Latvijas piekrasti, aicinot ikkatru interesentu pievienoties ekspedīcijā vai apmeklēt kādu no kampaņas ietvaros notiekošajiem pasākumiem vai koncertiem. Mana jūra mērķis ir popularizēt atbildīgu attieksmi pret Latvijas piekrastes unikālajām vērtībām – tādu, kas iedvesmo būt atbildīgiem par mūsu visu Baltijas jūru.

Trešdien, 24. jūlijā Šlīteres bākā notiks abu kampaņu komandu tikšanās., kur pulksten 18:00 uzstāsies saksafonists Artis Gāga. Pasākums Džezs. Bākā. notiek koncertciklu Mana jūra skan ietvaros. Šie bezmaksas koncerti notiek dažādās piejūras vietās visā Latvijā, apvienojot dažādu stilu mūziķu muzikālos veltījumus Latvijas piekrastei un Baltijas jūrai.

Pasākums ir atvērts jebkuram interesentam un notiek bez maksas.

Aicinām ikvienu interesentu pievienoties kampaņām par Baltijas jūru vairākos veidos - parakstot petīciju, kas ir izveidota tīmekļa vietnē www.raceforthebaltic.com, kā arī kaut uz vienu dienu doties līdzi notiekošajā velomaratonā vai gājienā gar Latvijas piekrasti. Grafiks un pieteikšanās, kā arī pasākumu kalendārs www.manajura.lv

Vairāk informācijas:

Zane Ruģēna-Bojāre

Mana jūra publicitātes koordinatore

29326931


visi jaunumi