programmas

Divas jaunas viesnīcas Zaļās Atslēgas programmā

Piektdien, 15. maijā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā noticis apbalvošanas pasākums, kurā Zaļās Atslēgas (ZA) ekosertifikātus saņēmušas divas jaunas viesnīcas – Skrundas muiža un Kolonna Hotel Rīga.

Latvijas viesnīcu un restorānu asociācijas valdes loceklis Jānis Pinnis savā uzrunā jaunajiem Zaļās Atslēgas saņēmējiem pateicās par ieguldīto darbu, un uzsvēra, ka piedaloties programmā ne tikai tiek panākts izmaksu ietaupījums, bet arī tiek kopumā veicināta izaugsme un celts novērtējums tūrisma nozarei Latvijā. 

Tūrisma mītņu skaits ZA programmā šobrīd Latvijā ir pieaudzis līdz 12. Sertifikācija notiek divas reizes gadā - uzsākoties 2015. gadam, tos ieguvušas divas viesnīcas Rīgā - Avalon Hotel un Konventa Sēta. Trešais Zaļās atslēgas sertifikāts piešķirts Ventspils Piejūras kempingam, tam kļūstot par pirmo kempingu, kas Latvijā leposies ar šo zīmi. Rīgā sertifikāts šai sezonai ir atjaunots Hotel Radisson Blu Daugava, Hotel Radisson Blu Rīdzene, Hotel Radisson Blu Latvia un Hotel Radisson Blu Elizabete, kā arī Gallery Park Hotel Riga. Arī Jūrmalas slavenākā viesnīca Baltic Beach Hotel un Vidzemes gleznainā Dikļu pils var lepoties ar šo sertifikātu.

Vides izglītības fonda darbību Latvijā atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds. Vides izglītības fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija projekta „Zaļais izrāviens - Vides izglītības fonda darbības stiprināšana“ (projekta nr. 2012.EEZ/DAP/MAC/100) ietvaros.

visi jaunumi