programmas

Drošu un tīru peldvietu Latvijā kļūst vairāk

Jau nākamnedēļ, 15.maijā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā gaidāms Zilā Karoga apbalvošanas pasākums, kas sakritīs ar oficiālo peldsezonas atklāšanu.
Latvijā šogad ir pieaudzis Zilā Karoga peldvetu skaits – apstiprinātas 16 peldvietas un 3 jahtu ostas. Aizvadītajā, 2014. gadā, Zilais Karogs plīvoja 12 peldvietās un 3 jahtu ostās Latvijā. Jāatzīmē, ka izceļamies starp kaimiņvalstīm – Igaunijā šogad Zilais karogs piešķirts 2 peldvietām, bet Lietuvai – 3.

Starptautiskā žūrija izvērtējot pieteikumus, uzsvērusi, ka Zilā Karoga (ZK) pludmalēm visā pasaulē paaugstinās kvalitāte. „Starptautiskā žūrija atzinīgi novērtējusi ZK nacionālo operatoru un ZK pašvaldību ieguldīto darbu. Mūsu skaits nepārtraukti pieaug, vienlaikus kā prioritāti saglabājot katras vietas kvalitāti. Mēs vienmēr tiecamies pēc izcilības, tāpēc šobrīd strādājam pie jaunas ZK jahtu ostu sertificēšanas kritēriju grupas, kas tiks pievienota 2016.gadā. Šis ir veids, kā motivēt mūsu programmā iesaistītās pašvaldības turpināt savu darbu un attīstību, kad tās programmā ir darbojušās jau daudzus gadus, kā piemēram Francijas peldvietas, kas šogad svin 30 gadus programmā,” stāsta ZK programmas starptautiskā vadītāja Sofija Bačeta Granadosa.
Apbalvošanas pasākums notiks nākamnedēļ, 15.05., Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas telpās. Apbalvošanas pasākums sakrīt ar oficiālo peldsezonas atklāšanu Latvijā, turklāt, pasākumā tiks apbalvotas arī 2015.gada jaunās tūrisma mītnes Zaļās Atslēgas ekosertifikācijas programmā – pasaulē nozīmīgākajā un ātrāk augošajā ekosertifikācijas sistēmā tūrisma mītnēm. Zilā Karoga un Zaļās Atslēgas programmu vadītājs Latvijā Jānis Ulme iepazīstinās ar programmu jaunumiem un aktualitātēm, bet viesnīcu un pašvaldību pārstāvji dalīsies pieredzē vides iniciatīvu īstenošanā ekosertifikācijas programmu ietvaros.

Ar Zilo Karogu ir apbalvotas vairāk kā 4000 pludmales un jahtu ostas 48 valstīs visā pasaulē. Zilo Karogu Latvijā piešķir Vides izglītības fonds (VIF), kas ir dibināts ar mērķi veicināt ilgtspējīgu attīstību ar vides izglītības palīdzību. VIF pamatktivitātes ir saistītas ar pasaules vadošās vides izglītības organizācijas Foundation for Environmental Education (FEE International) programmu īstenošanu Latvijā.

Vides izglītības fonda darbību Latvijā atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds. Vides izglītības fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija projekta „Zaļais izrāviens - Vides izglītības fonda darbības stiprināšana“ (projekta nr. 2012.EEZ/DAP/MAC/100) ietvaros.
 

visi jaunumi