programmas

Ekoskolas arī vasarā dodas dabā

No 13. līdz 18. augustam Vides izglītības fonds (VIF) sadarbībā ar Latvijas Valsts mežiem Tērvetē rīko izglītojošu forumu Ekoskolu skolotājiem un skolēniem ar mērķi dalīties pieredzē par vides izglītību skolās, kā arī sniegt iespēju piedalīties praktiskās un vides izzinošās aktivitātēs Tērvetes mežā.

Skolēnu forums šogad norisināsies pirmo gadu no 13.-15. augustam. Tā laikā notiks gan dažādu darbnīcu apmeklējumi, gan orientēšanās mežā, kā arī diskusiju vakars par „Eko dzīvi”. Savukārt 16. augustā sāksies lekcijas un vides aktivitātes skolotājiem. Lekcijas gan skolotājiem, gan skolēniem vadīs tādi vides izglītības pārstāvji kā Jānis Ulme (VIF), Sanita Rībena („homoecos” un bezatkritumiem.lv), Mārtiņš Knite, Alda Ozola un Aija Lilienfelda. Orientēšanos pa Tērvetes dabas takām organizē un atbalsta Latvijas Valsts meži. Dalība forumā tiek nodrošināta visām Ekoskolām Latvijā, kopumā šogad piedalīsies 90 skolēni un 100 skolotāji.
„Ekoskolu foruma mērķis ir veidot izpratni par programmu, tās saistītajiem jautājumiem un saprast, kā dažādas idejas iespējams īstenot praksē, lai tā kļūtu par ikdienas rīcību”, skaidro Ekoskolu koordinators Latvijā un viens no foruma organizatoriem Daniels Trukšāns.
Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un arīdzan populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē, kurš Latvijā darbojas jau astoņus gadus. Kopumā Latvijā Ekoskolu programmā šobrīd darbojas vairāk nekā 120 izglītības iestādes.

visi jaunumi