programmas

Ekoskolas ielūdz politiķus uz zaļu un veselīgu pusdienu gatavošanu

Trešdien, 2. oktobrī, 15:30 Zemkopības ministrijas ēkā norisināsies akcija Veseli ēduši! Zaļas un veselīgas pusdienas Latvijas nākotnei. Akcijas mērķis - rast risinājumus, lai vietējā un ekoloģiskā pārtika skolu ēdienkartēs būtu pašsaprotama norma, nevis grūtībās izcīnāma luksusa lieta.


Akcija pulcēs vairāk kā 300 skolēnus un skolotājus no Latvijas Ekoskolām, kuri kopā ar sabiedrībā iemīļotiem pavāriem pagatavos pusdienas no līdzpaņemtajiem sezonālajiem Latvijas dārzeņiem. Pusdienu gatavošanā kopā ar Ekoskolu jauniešiem piedalīsies Zemkopības ministre Laimdota Straujuma, kā arī pārstāvji no Izglītības un zinātnes ministrijas, Veselības ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Latvijas vecāku kustības, Ikšķiles brīvās skolas un Latvijas diētas un uztura speciālistu asociācijas. Jauniešiem būs iespēja intervēt ministriju pārstāvjus un rast atbildes uz jautājumiem par veselīgas un ekoloģiskas pārtikas pieejamību skolās.

Lielpusdienu gatavošanu vadīs trīs Latvijā populāri pavāri – restorāna Monhe Negro šefpavārs Hose Havjers Monsurs Garsija - meksikānis, kurš jau 30 gadus strādā par pavāru, no tiem – 20 gadus Latvijā, jaunizveidotās kultūras telpas un ēdinātavas 371 un kafejnīcas Tvaiks šefpavārs Kārlis Celms - amerikāņu izcelsmes latvietis no Sietlas, kurš ļoti augstu vērtē Latvijas pārtikas kvalitāti un daudzveidību un iespēju gatavot ēdienus no vietējiem produktiem, atrodot visdažādākos veidus, kā tos pagatavot. Kā arī Eco Catering galvenais šefpavārs un dibinātājs Rihards Frīdenbergs Kalniņš, kurš gatavojot pārsvarā lieto sezonālus produktus no vietējām, bioloģiskajām zemnieku saimniecībām un nodrošina ar pusdienām vairākus Rīgas bērnudārzus un privātās skolas.

Akciju organizē Vides izglītības fonds, starptautiskās Ekoskolu programmas gadskārtējā apbalvošanas pasākuma ietvaros, kurš notiks Latviešu biedrības namā pulksten 11:00 un, kura laikā skolām tiks piešķirti Ekoskolu Zaļie Karogi. Šogad 91 skola iegūs starptautisko Ekoskolu statusu un Zaļā Karoga balvu par īpašiem panākumiem ilgtspējīgas attīstības, vides izglītības un vides aizsardzības veicināšanā, tostarp arī pirmā Eko augstskola - Vidzemes Augstskola. Kopumā Latvijā Ekoskolu programmā šobrīd darbojas vairāk nekā 140 izglītības iestādes – pirmsskolas izglītības iestādes, jauniešu centri, skolas un augstskolas
Ekoskolu programma pasaulē darbojas 55 valstīs un tajā iesaistījušās teju 45 tūkstoši skolas un 13 miljoni skolēnu.
Vairāk par Ekoskolu programmu: www.videsfonds.lv


Plašāku informāciju vaicāt:

Daniels Trukšāns
26349865

Zane Ruģēna – Bojāre
29326931

Vides izglītības fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija projekta „ Zaļais izrāviens - Vides izglītības fonda darbības stiprināšana“ ietvaros.

visi jaunumi