programmas

Ekoskolas izstrādājušas risinājumus atkritumu problēmām

Piektdien, 30. septembrī, līdztekus Zaļā karoga balvas pasniegšanai Latvijas Universitātes Lielajā aulā, 20 Latvijas Ekoskolas apbalvos arī par starptautiskā konkursa „Vide un inovācijas” projektu izstrādi un iekļūšanu otrajā kārtā.
 
Projekts “Vide un inovācijas” aizsākts, sadarbojoties Vides izglītības fondam (Foundation for Environmental Education) un Toyota Motor Europe. Dalībai projekta ciklā „Atkritumiem nē! Samazināt, izmantot atkārtoti un nodrošināt pārstrādi” izvēlētas četru valstu - Dānijas, Latvijas, Slovēnijas, Turcijas - Ekoskolu programmu izglītības iestādes.
 
Darbus izvērtēja nacionālā žūrija, kurā ietilpst Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Izglītības satura un eksaminācijas centra, Vides izglītotāju asociācijas, Bērnu vides skolas, Vides aizsardzības kluba un Vides izglītības fonda pārstāvji. Kopumā konkursa ietvaros Latvijas Ekoskolām tiks piešķirts finansējums vairāk kā 20 000 eiro apjomā.
 
Latvijas Ekoskolas projektā piedalījās ar ļoti daudzveidīgu ideju klāstu – sākot ar kompostēšanas iespēju nodrošināšanu skolās līdz pat plastmasas aizstāšanu ar pašu izgatavotām lietām. Projektu idejas, izmantojot piešķirto finansējumu, tiks ieviestas šī mācību gada laikā, pierādot to dzīvotspēju un patieso ietekmi uz atkritumu daudzuma samazināšanu skolās.
 
Projekta noslēgumā labākā ieviestā projekta autori sacentīsies arī par starptautisku balvu. Žūrija izvērtēs katru nacionālā līmeņa uzvarētāju un izvēlēsies pašu inovatīvāko un labāk realizēto projektu kā starptautiskā līmeņa uzvarētāju, kurš tiks paziņots 2012. gada oktobrī. Starptautiskajā konkursa žūrijā ietilpst UNEP, Britu padomes, Eiropas Komisijas Enerģētikas un transporta ģenerāldirektorāta, Eiropas Vides aģentūras, Saprātīgas enerģētikas izpildaģentūra, CSR Europe, Toyota Motor Europe un FEE pārstāvji.
 
Ekoskolu programma ir viena no piecām FEE International globālajām programmām līdztekus Zilā karoga un Zaļās atslēgas ekosertifikācijas programmām, un Jauno vides reportieru un Izzini mežu vides izglītības programmām, kuru Latvijā īsteno Vides izglītības fonds, Starptautiskā Vides izglītības fonda (Foundation for Environmental Education – FEE International) dalīborganizācija. Ekoskolas sevi jau pierādījušas ar efektīvu skolas pārvaldes sistēmas veidošanu, meklējot risinājumus vides problēmām un iesaistot tajās pēc iespējas lielāku sabiedrības daļu.
 
 
Informācija:
Daniels Trukšāns 26349865

visi jaunumi