programmas

Ekoskolas nosoda SIA „L&T” neētisko rīcību

Latvijas Ekoskolu programma nosoda uzņēmuma SIA „L&T” neētisko rīcību ilgstoši izmantojot Ekoskolu vārdu savās reklāmas kampaņās.
 
Ekoskolu programma, Vides izglītības fonds, Latvijas Ekoskolu programmā iesaistītās skolas, vadošās vides izglītības sabiedriskās organizācijas Bērnu Vides skola un Vides izglītotāju asociācija, kā arī Ekoskolu programmas Nacionālās žūrijas institūcijas ir neizpratnē par uzņēmuma L&T tiesisko nihilismu un aicina nekavējoši pārtraukt Ekoskolu programmu diskreditējošās un maldinošās rīcības – pārtraucot SIA L&T izmantotā starptautiskā biznesa domēna www.ekoskola.com darbību un atsaucot mēģinājumus Latvijā reģistrēt komerciālu preču zīmi ar Ekoskolu programmas nosaukuma elementiem.
 
Jau 2010. gada aprīlī Vides izglītības fonds un starptautiskā organizācija FEE International ir informējusi uzņēmumu SIA „L&T” par nepieņemamu Ekoskolu vārda lietošanu uzņēmuma reklāmas iniciatīvā „L&T Ekoskola”, aicinot pārtraukt programmas vārda izmantošanu un īstenot turpmākās aktivitātes ar cieņu pret citu organizāciju darbu un starptautisko Ekoskolu ietvaru. Neskatoties uz vairākkārtējiem atgādinājumiem un centieniem rast risinājumu, uzņēmums L&T ir turpinājis ignorēt aicinājumus, vēl jo vairāk – aizmuguriski iesniedzot pieteikumu reģistrēt komerciālu preču zīmi ar Ekoskolu nosaukumu.
 
Jānis Ulme, Vides izglītības fonda Valdes vadītājs: „Šī uzņēmuma rīcība ir bezprecedenta gadījums visā 30 gadus ilgajā starptautiskā Vides izglītības fonda vēsturē. Nozagt identitāti vienai no pasaulē un Latvijā plašākajām vides izglītības iniciatīvām, piereģistrēt starptautisku biznesa domēnu sabiedriskas vides izglītības programmas vārdā, un, jau esot informētiem par tiesību pārkāpumiem, aizmuguriski reģistrēt komerciālu preču zīmi – ar šādu situāciju ne mums, ne mūsu kolēģiem FEE International nav nācies sastapties”.
 
Ekoskolu programma ir viena no piecām starptautiskā Vides izglītības fonda (FEE International) programmām, līdztekus tādām ekosertifikācijas un vides izglītības iniciatīvām kā Zilais Karogs, Zaļā Atslēga, Jaunie Vides reportieri un Izzini mežu.
 
Tā tiek īstenota 50 pasaules valstīs, apvienojot vairāk kā 40000 skolas. Tā ir ANO Globālās izglītības balvas laureāte, kā arī ANO un UNESCO partnere vides izglītībā. Latvijā Ekoskolu programma tiek īstenota kopš 2003. gada un patreiz apvieno 111 skolas ar vairāk kā 20 tūkstošiem jauniešu.
 
Ekoskolu programma ir unikāls vides izglītības modelis. Programmas pamatā ir vienkāršas un brīvi piemērojamas vides pārvaldības sistēmas izveide skolā. Programmas ietvaros vides izpratne tiek veidota sasaistot vides jautājumus ar mācību priekšmetu saturu un aktivitātēs iekļaujot ne tikai skolas dzīvē iesaistītos, bet arī apkārtējo sabiedrību, tādējādi veicinot kopējo vides apziņas attīstību.
 
Programmas atpazīstamākais elements ir starptautiskais Ekoskolu Zaļais Karogs. Tas ir iekarojis atzīta ekomarķējuma statusu un tiek piešķirts  skolām par izcilību darbā ar vides un ilgtspējīgas attīstības jautājumiem. Latvijā 2010./2011. gadā šī atzinības zīme tika pasniegta 42 skolām.

visi jaunumi