programmas

Ekoskolas saņem balvas par Rīcības dienās paveikto!

No 2. līdz 8. novembrim Latvijā norisinājās Ekoskolu Rīcības dienas, kuras šogad tika veltītas klimata pārmaiņu tēmai. Vairāk kā 130 izglītības iestādes Latvijā nedēļas garumā paveica videi draudzīgus darbus un īstenoja dažādus pasākumus, kas pievērsa apkārtējo cilvēku uzmanību klimata pārmaiņu nozīmīgumam un tam, kā mēs katrs, ar savām ikdienas rīcībām tās ietekmējam.

Kopā tika paveikts ļoti daudz, par to milzīgs paldies visām Latvijas Ekoskolām! Likām galvas kopā un izvēlējāmies izglītības iestādes, kuras apbalvot un izcelt kā labākos piemērus.
Aizkraukles novada ģimnāzijā skolēni skatījās filmas par klimata pārmaiņām, un vēlāk devas ielās ar plakātiem, lai aicinātu iedzīvotājus dzīvot videi draudzīgāk, kā arī apbalvoja un slavēja tos, kas auto vietā izvēlējušies iet ar kājām, vai ejot uz veikalu paņēmuši līdzi auduma maisiņus. Bērzpils vidusskolā ar akcijām “Diena bez atkritumiem” un “Uztura viktorīna” pievērsās patēriņa ietekmei uz klimata pārmaiņām. Pārtikas tēmu izzināja arī Lazdiņas privātās pamatskolas “Punktiņš” struktūrvienībā “Zaļā skola” ar veģetāro dienu un bioloģisko lauksaimnieku apzināšanu savā novadā, un Limbažu 3. vidusskola, kas pētīja, kā samazināt CO2 emisijas ar ēdienkartes izmainīšanu. Savukārt par draugiem.lv Ekoskolu lapas balsotāju favorītu tika izraudzīta Annenieku pamatskola, kas skolā sarīkoja silto džemperu dienu, izslēdza apkuri un ietaupīja resursus.

Bērni no Lazdiņas privātās pamatskolas “Punktiņš” struktūrvienības “Zaļā skola” un Bērzpils vidusskolas dosies uz zinātkāres centru “Zili Brīnumi” Rīgā.
Gandrs vedīs Annenieku pamatskolas skolēnus aizraujošā pārgājienā pa nezināmiem ceļiem, lai aktīvi darbotos dabā un pētītu Latvijas mežus!
Bet Aizkraukles novada ģimnāzijas un Limbažu 3. vidusskolas jaunieši varēs izbaudīt braucienu ar Rīgas laivām, ko sarūpējusi piedzīvojumu organizācija Lūzumpunkts.

Sakam arī lielu paldies par sagādātajām balvām Rīcības Dienu atbalstītājiem!


Informāciju sagatavoja – Ieva Gedzuna
ieva.gedzuna@zemesdraugi.lv

Ekoskolu programmas darbību Latvijā atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds. Vides izglītības fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija projekta „Zaļais izrāviens - Vides izglītības fonda darbības stiprināšana“(projekta nr. 2012.EEZ/DAP/MAC/100) ietvaros.

 
   

visi jaunumi