programmas

Ekoskolu apbalvošanas pasākumā atklāta kampaņa “Salabo pasauli”

16. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika ikgadējā Ekoskolu apbalvošana, kurā par vērtīgiem darbiem vides aizsardzības un ilgtspējas labā tika sveiktas 178 skolas no visas Latvijas. Pasākuma laikā tika atklāta arī īpaša jauniešu vides aktīvismam veltīta kampaņa.

Apbalvošanas pasākuma svinīgajā daļā Ekoskolu vadītājus, pedagogus un jauniešus uzrunāja pārstāvji no Vides izglītības fonda, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Latvijas Bibliotekāru biedrības. Īpašus sveicienus bija sagatavojuši arī Ekoskolu nacionālās žūrijas pārstāvji no Valsts izglītības satura centra un ZAAO.129 Latvijas Ekoskolas saņēma prestižo starptautiskā Zaļā karoga apbalvojumu, bet vēl 49 skolas ieguva Latvijas Ekoskolas sertifikātu.

Apbalvoto skolu saraksts

Atsevišķa sadaļa pasākumā tika veltīta kampaņas “Salabo pasauli” atklāšanai. Praktiskā darbnīcā dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar ilgtspējīgas nākotnes scenāriju metodi, kas palīdz dažādot mācību un ārpusstundu aktivitātes vides izglītības jomā. Šī metode nostiprina izpratni par ilgtspējas principiem, vairo motivāciju rīkoties un veicina mērķtiecīgu domāšanu, kā arī spēju izvirzīt prioritātes. Darbnīcas noslēgumā tēmas humoristiskā veidā ar dalībnieku iesaisti apspēlēja improvizācijas teātris “Spiediens”.

Kampaņas “Salabo pasauli” mērķis ir veicināt videi draudzīgu rīcību, saistītās zināšanas un pilsoniskās prasmes jauniešu vidū, parādot dabas un klimata krīzes cēloņus un izpētot iespējas tos novērst sev pazīstamā skolu un kopienu ikdienā ar pārdomātām rīcībām. Kampaņas aktivitāšu plāns veidots tā, lai vēstījumi par vides aizsardzību un ilgtspēju sasniegtu plašāku auditoriju jauniešu vidū. Savukārt vides aizsardzībā ieinteresētiem jauniešiem tā būs iespēja gūt vērtīgu pieredzi un prasmes, kas noderēs arī sociālajā un profesionālajā dzīvē.

FOTO GALERIJA

 

Vides izglītības fonds

http://www.videsfonds.lv

https://www.facebook.com/videsfonds/

https://twitter.com/videsfonds

https://www.instagram.com/fee_latvia/

 

Ekoskolas

http://www.videsfonds.lv/lv/ekoskolas

http://www.draugiem.lv/ekoskolas/Informāciju sagatavoja – Ilze Rušmane, ilze.rusmane@videsfonds.lv

Kampaņas "Salabo pasauli" koordinators – Edmunds Cepurītis, edmunds.cepuritis@videsfonds.lv

Ekoskolu programmas koordinators Latvijā – Daniels Trukšāns, daniels.truksans@videsfonds.lv

 

 

Apbalvošanas pasākumu rīkoja “Vides izglītības fonds” projekta “FEE International programmu darbības nodrošināšana Latvijā 2019. gadā” ietvaros, kas tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.

Nākotnes scenāriju darbnīcu rīkoja “Vides izglītības fonds” projekta “Salabo pasauli” ietvaros, kas tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.


visi jaunumi