programmas

Ekoskolu forums - zaļā dzīves prakse ikdienā

Ekoskolu skolēnu forums tuvojas - 13. augustā, Priekuļos, ieradīsies vairāk nekā 100 jaunieši no visiem Latvijas novadiem, lai četru dienu laikā izzinātu ar vidi saistītas jomas un apgūtu vienkāršas aktivitātes, kas palīdzēs dzīvot atbildīgi un videi draudzīgi ikdienā.
 
Forums ir iespēja gūt papildus motivāciju, iedvesmu mainīt savus paradumus, dzīvot videi draudzīgi savā ekoskolā, ģimenē, vietējā sabiedrībā. Šī gada forums norisinās Atbildīga dzīvesveida kampaņas ietvaros, tāpēc lielu nozīmi piešķiram aktivitātēm, kuras savā ikdienā var ieviest ikviens un, kuras palīdz domāt plašāk, piemēram, attiecībā uz resursu atkārtotu izmantošanu un brīvā laika pavadīšanas iespējām.
 
Ceturtdien, 14. augustā, jauniešu uzmanību vērsīsim tematiskajām lekcijām un darbnīcām. Rīgas velo nedēļas organizētājs Dainis Kreilis stāstīs par velo kultūru un iespējām Latvijā, zaļās modes konceptā dalīsies Linda Ludbārža no labdarības veikala/fonda “Otrā elpa”, savukārt kopā ar Lauru Bāliņu jauniešiem būs iespēja uzzināt, kādas kaitīgās vielas visbiežāk sastopamas kosmētikā un, kā no tām izvairīties. Tāpat paredzētas lekcijas par aktīvu dzīvesveidu un ūdens piesārņojumu, kuras vadīs Vides izglītības fonda censoņi Sergejs Steļmahs un Matīss Reinfelds. Pēcpusdienā dalībnieki varēs iemēģināt spēkus daudz praktiskākās nodarbēs kā piemēram, aužot lupatiņu paklājus, gatavojot savu eko-kosmētiku, kā arī piedaloties stencilu darbnīcā kopā ar mākslas pedagogu Meldru Rudzīti vai pagatavojot savu ērmriteni Artūra Valaiņa no freakbike.lv uzraudzībā.
 
Piektdien, 15. augustā jauniešiem paredzēta radoša sesija visas dienas garumā, gatavojoties Rīcības dienām, kas katru gadu, novembrī, norisinās Ekoskolās un visā Latvijā. Rīcības dienas kampaņu veidošanā sagatavoties palīdzēs Sabīne Moore, vadot komiksu darbnīcu, bet Vides izglītības fonds gādās par iedvesmojošu video uzrunu, plakātu un foto darbnīcu norisi. Vēlāk dalībnieki tiks iesaistīti lomu spēlē ar mērķi atrisināt uzdevumu - “Kā ieviest videi draudzīgu patēriņu?”. 
 
Kā katru gadu, Ekoskolu forumā neiztikt bez aktivitātēm dabā, kas jauniešiem parāda, kā vides aktīvismu iespējams sasaistīt arī ar veselīgu un izglītojošu atpūtu. Šogad dalībnieki varēs izzināt slēpņošanas jeb Geocaching noslēpumus, mācīties par upju struktūru atjaunošanu, darbojoties Vaives krastos un kopā ar Jaunajiem Vanagiem piedalīties nakts trasē. Savukārt noslēdzošajā dienā, sestdien, paredzēta ekskursija uz Zvārtes iezi un pārgājiens gar Amatas upi.
 
Informācija par Ekoskolu skolotāju forumu (11.-13.08) pieejama šeit: http://www.videsfonds.lv/lv/ekoskolu-ikgad-jais-vasaras-forums-p-c-ned-as
 
Ekoskolas virtuāli: www.draugiem.lv/ekoskolas; www.twitter.com/videsfonds; www.videsfonds.lv
 
Informāciju sagatavoja:
Ilze Grunska
VIF mediju cilvēks
ilze.grunska@zemesdraugi.lv
29830259
 
 
              

Pasākumu organizē „Vides izglītības fonds“ sadarbībā ar “Latvijas Valsts mežiem”, Priekuļu vidusskolu  un Priekuļu novada domi.
Programmmas “Ekoskolas” darbību atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds.

Vides izglītības fonda darbību atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija projekta “Zaļais izrāviens – Vides izglītības fonda darbības stiprināšana” ietvaros.

visi jaunumi