programmas

Ekoskolu ikgadējais vasaras forums pēc nedēļas!

Pēc nedēļas Priekuļos, 11.augustā, uzsāksies nu jau ceturtais Ekoskolu vasaras forums.  Nedēļas garumā vairāk nekā 100 skolotājiem un jauniešiem no visas Latvijas būs iespēja gūt jaunas zināšanas par videi draudzīgu dzīvošanu un izmēģināt jaunu prasmju apgūšanu dažādās darbnīcās, pievēršot uzmanību tādai tematikai kā atbildīgs dzīvesveids ikdienā.
 
Ekoskolu koordinatoru jeb skolotāju forums notiks no 11.-13. augustam, savukārt jauniešu forums no 13.-16. augustam. Skolotājus foruma pirmajā dienā ar Zaļā patērētāja definīciju un izpausmēm iepazīstinās Jana Simanovska no Ekodizaina kompetences centra. Vakarā paredzēta izkustēšanās biatlona kompleksā “Priekuļi” un sesija par Priekuļu pieredzi Ekoskolu programmā, kuru vadīs skolotājas Līga Laurīte no Priekuļu vidusskolas un Ilze Kizāne no Priekuļu PII “Mežmaliņa”.
 
Otrais rīts skolotājiem tiks uzsākts ar olimpieti Mārtiņu Rubeni, kopā izpildot meditatīvu Austrumu pašpilnveidošanās praksi - Faluņ Dafa. Šī sesija notiks otrdien, 12.augustā, hostelī “Priekuļi” no 9:00 -10:00, uz kuru aicinām pievienoties ikvienu interesentu, uzsākot savu rītu ar harmonisku ķermeņa, apziņas un gara pilnveidošanu. Nodarbība ir bezmaksas.
 
Dienas turpinājumā skolotājas sagaida dažādas lekcijas un praktiskas darbošanās. Sabīne Sīle-Eglīte no labdarbības veikala/fonda “Otrā elpa” iepazīstinās ar ekoloģiskās modes konceptu, par energoefektivitāti pastāstīs Andris Spīdāns, kas pārstāv A/S Latvenergo. Šogad Ekoskolās īpaša uzmanība vērsta tieši uz bioloģisko lauksaimniecību un zaļo iepirkumu, tāpēc par bioloģisko dārzkopību runās Z/S Vizbuļi saimniece Laima Hercberga. Savukārt Toms Kokins no Latvijas riteņbraucēju apvienības prezentēs mums jau tik labi zināmo ērto, videi un veselībai draudzīgo, kā arī ekonomisko pārvietošanās veidu - riteņbraukšanu. Ekoskolu forums šogad tiks sertificēts ar Zaļā pasākuma sertifikātu un par tā vadlīniju ieviešanu un īstenošanu pastāstīs Vides izglītības fonda vadītājs Jānis Ulme.
 
Vakara gaitā dalībniekiem būs iespēja apdrukāt savus krekliņus ar videi draudzīgiem saukļiem un pagatavot dabīgus skaistumkopšanas produktus Vides izglītības fonda darbnīcās, savukārt Irīda Maderniece un Linda Bogdane no Bērzpils vidusskolas piedāvās  grāmatzīmju un rokassprādžu darbnīcu. Līdztekus notiks arī izzinoša darbnīca par ēšanas paradumiem un vides piesārņojumu, kuru vadīs Inguna Bērzniece (Ventspils 4.vidusskola) bet ūdeni, gaisu, skaņu, gaismu un dzīvo dabu varēs pētīt pie Zinas Jonušaites no Rīgas 19.vidusskolas. Hidrobiologs Andris Urtāns piedāvās praktisku nodarbību “Upju attīrīšana un zaļo struktūru veidošana”, bet dienas noslēgumā dalībnieki varēs baudīt mūzikas skaņas folkloras kopas “Putni” izpildījumā.
 
Trešdien, 14. augustā, kas ir noslēdzošā foruma diena skolotājām, paredzētas studiju vizītes uz bioloģiskajām zemnieku saimniecībām “Lejas suces” un “Kalna dārzi”, pirms tam paredzēts ievads par bioloģiskās pārtikas tematu, lekcija “Pārtika ir mūsu zāles”, kuru vadīs Lāsma Ozola no Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra. Kopā ar Lāsmu pieredzē dalīsies Ikšķiles Brīvās skolas pārstāve Ingūna Strazdiņa par skolas pieredzi ar bioloģisko pārtiku.
 
Trešdienas pēcpusdienā uz foruma norises vietu ierodas Ekoskolu jaunieši, turpinot izglītojošas un praktiskas aktivitātes Priekuļos. Sīkāka informācija par jauniešu forumu un pasākuma programma no 14.-16. augustam vēl sekos.
 
Ekoskolas virtuāli: www.draugiem.lv/ekoskolas; www.twitter.com/videsfonds; www.videsfonds.lv
 
                  
 
Pasākumu organizē „Vides izglītības fonds“ sadarbībā ar “Latvijas Valsts mežiem”, Priekuļu vidusskolu  un Priekuļu novada domi.
Programmmas “Ekoskolas” darbību atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds.
 

 
Vides izglītības fonda darbību atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija projekta “Zaļais izrāviens – Vides izglītības fonda darbības stiprināšana” ietvaros.
 
 
 
Informāciju sagatavoja:
Ilze Grunska
VIF mediju cilvēks
ilze.grunska@zemesdraugi.lv
29830259

visi jaunumi