programmas

Ekoskolu jubilejas Ziemas forums iedvesmo videi draudzīgam dzīvesveidam

Februāra pēdējā nedēļas nogalē Rīgas Rīnūžu vidusskolā aizvadīts Ekoskolu 15 gadu jubilejas Ziemas forums, kurā piedalījās 300 dalībnieku no 98 izglītības iestādēm. Trīs dienu garumā foruma dalībnieki apguva zināšanas un prasmes, kas ļaus arī turpmāk īstenot un popularizēt dabai draudzīgu dzīvesveidu.

Ekoskolu Ziemas forums tika rīkots jau ceturto gadu, un tā mērķis bija dot jauniešiem un pedagogiem iespēju savstarpēji iepazīties, kā arī iedziļināties programmas tēmās un videi draudzīga dzīvesveida labās prakses piemēros. To nodrošināja plaša izglītojošā programma, kurā foruma dalībnieki sabiedrībā atpazīstamu speciālistu vadībā piedalījās lekcijās un darbnīcās, kurās apguva zināšanas un iemaņas, kas vajadzīgas dabu saudzējoša dzīvesveida piekopšanai. Foruma pirmā diena tika veltīta iepazīšanās un saliedēšanās aktivitātēm, kā arī pieredzes apmaiņai pedagogu starpā un diskusijām par vides aktualitātēm. Otrajā dienā jaunieši un pedagogi piedalījās daudzveidīgās nodarbībās un prasmju darbnīcās, izzinot dabas aizsardzības un vides izglītības jaunumus un mācoties paši radīt videi draudzīgu pārtiku, apģērbu, aksesuārus, higiēnas preces un pat pasākumus. Savukārt trešajā foruma dienā daba lutināja ar izciliem laikapstākļiem, un dalībnieki varēja doties sniegotā pārgājienā.

Ekoskolu jubilejas Ziemas forumu ar savu dalību un uzrunu pagodināja valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš atzina, ka Ekoskolu programma ir pierādījusi savu ilgtspēju un nozīmīgo lomu vides izglītībā Latvijā, un veicina atbildīgas sabiedrības veidošanos. Foruma atklāšanā tā dalībniekus uzrunāja arī Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāvis Ivars Balamovskis, kurš lepojās ar Ekoskolu skaita pieaugumu Rīgā. Dienas noslēgumā dalībniekiem koncertēja populārā jauniešu grupa “Carnival Youth”.

Ekoskolu Ziemas forums var lepoties, ka īsteno dabas aizsardzību ne tikai vārdos, bet arī darbos, jo ir līdz šim lielākais pasākums, kas dalībniekiem nodrošina iespēju saņemt pilnvērtīgu veģetāru un vegānisku ēdināšanu. Tāpat arī tika nodrošināti dabai draudzīgi higiēnas līdzekļi, un netika izmantoti vienreiz lietojamie trauki, tā vietā aicinot dalībniekus uz forumu ierasties, līdzi ņemot pašiem savas krūzītes un ūdens pudeles, turklāt jaunieši un pedagogi ne tikai šķiroja atkritumus, bet arī centās pēc iespējas samazināt to rašanos.

Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un efektīvākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē, kas savas darbības Latvijā 15 gadu laikā ir ieguvis ievērojamu popularitāti – šobrīd tajā darbojas jau vairāk nekā 200 izglītības iestādes – ne tikai skolas, bet arī pirmsskolas un augstskolas. Visā pasaulē Ekoskolu programmai ir vismaz 49 000 dalībskolu 64 valstīs, kuras visas tiecas īstenot ambiciozu mērķi – iesaistīt skolēnus aizraujošā, uz rīcību orientētā un sociāli atbildīgā vides izglītības procesā, lai nodrošinātu, ka jaunieši ir spējīgi radīt pasaulē pozitīvas pārmaiņas, kas veicina ilgtspējīgu attīstību.

Ekoskolu programmu Latvijā īsteno Vides izglītības fonds, kas nodrošina visu Starptautiskā Vides izglītības fonda (Foundation for Environmental Education – FEE International) programmu darbību un attīstīšanu.
Vides izglītības fonda darbību Latvijā atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds projekta “FEE International programmu īstenošana Latvijā 2017.gadā" ietvaros.
Ekoskolu Ziemas forums notika ar Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departamenta finansiālu atbalstu.

              

visi jaunumi