programmas

Ekoskolu Klimata forums Mazzalvē – jau pēc divām nedēļām

Strauji tuvojas Ekoskolu vasaras lielākais notikums – koordinatoru un jauniešu forums, kas šogad notiks tik aktuālās klimata pārmaiņu tēmas ietvaros. Forums notiks Mazzalves pamatskolā, gleznainā vietā Dienvidsusējas upes krastā no 28. jūlija līdz 2.augustam un pulcēs vairāk kā 200 dalībniekus – skolotājus un skolēnus no 75 izglītības iestādēm visā Latvijā.

Ekoskolu vides forums ir izglītojošs pieredzes apmaiņas pasākums Ekoskolu pārstāvjiem. Tā ietvaros notiek apmācības un praktiskas nodarbības, kas sniedz iespēju dalīties pieredzē par vides izglītības īstenošanu. Par tradīciju kļuvušais vasaras forums šogad veltīts tam, lai veicinātu klimata pārmaiņu kā būtiskas problēmas apzināšanos skolu vidē un sabiedrībā, veidojot nākamo paaudzi, kas apzinās klimata pārmaiņu nopietnību un saprot nepieciešamos risinājumus. Forums pulcē aktīvākos Ekoskolu programmas dalībniekus un sniedz viņiem vajadzīgās zināšanas, prasmes un praktiskos instrumentus kā pamatu kvalitatīvu jauniešu vides iniciatīvu īstenošanai un klimata pārmaiņu aktualizēšanai skolās un vietējā sabiedrībā.

Sagaidot ar ierašanos Ekoskolu koordinatorus – pedagogus, 28. jūlijā forumu atklās „Vides izglītības fonds“ kopā ar Mazzalves pamatskolas un Neretas novada domes pārstāvjiem. Otrajā dienā koordinatori tiksies ar vides ekspertiem un lektoriem- Valdi Ratniku (Energotdetektivs.lv), Artūru Jansonu (homo ecos), Ingu Retiķi (LU ĢZZF), Ilzi Herbergu (ilggadēju Ekoskolu koordinatori), un Lauru Grēviņu (viensplusviens.lv).

Savukārt jaunas iemaņas apgūt un radoši izpausties būs iespēja dažādās tematiskajās darbnīcās - kopā ar vides žurnālisti Anitru Toomu uzzināt zaļās alternatīvas mājsaimniecībām, ar Sniedzi Popkovu – gatavot dabīgo kosmētiku, vietējā biškopja vadībā degustēt medu un uzzināt ko nozīmē ekoloģiskā biškopība. Arī skolotāji sagatavojuši darbnīcas, kurās dalīties iemaņās – dekupāžas, papīra un auduma atlikumu radošā izmantošanā.
Ekoskolu koordinatoriem šovasar sarūpēts arī piedzīvojums - laivu brauciens pa Mēmeles upi.


Jaunieši Klimata forumā Mazzalvē ieradīses 30. jūlijā un atklās nometnes sākumu piedzīvojumiem pilnā iesvētību takā, bet nākamajā dienā tiksies ar lektoriem un piedalīsies izzinošās nodarbībās. Forumā viesosies Inga Retiķe un Jānis Bikše (LU ĢZZF) ar lekciju par Klimata mainības ietekmi Latvijā un ūdeņu ekoloģisko kvalitāti. Kā katrs skolēns var veicināt energoefektivitāti savā skolā, stāstīs Valdis Ratniks (Energodetektivs.lv); kā izvēlēties pārtiku un gatavot maltīti nekaitējot klimatam - Dita Lase (Vegus.lv); kā mainās vide kurā dzīvojam un kā mums tai pielāgoties – Jānis Ķīnasts (pilsētplānotājs), bet ar hidrobioloģi Elīnu Kolāti varēs doties izzinošā pastaigā gar upi.

Neizpaliks arī radošās darbnīcas, kurās būs iespēja iepazīt bioloģisko daudzveidību (Valters Kinna, Zaļā Brīvība), gatavot veselīgas uzkodas (Dita Lase, Vegus.lv), māla podus (Nameda Zemīte, biedrība „Ugunszīme”), sapņu ķērājus, hennas tetovējumus (Meldra Rudzīte), mācīties veidot komiksus (Sabīne Moore) un apdrukāt kreklus.

Pārējā laikā aktīvi atpūšoties dabā, skatoties iedvesmojošas dokumentālās filmas, piedaloties zināšanu konkursā un dodoties ekspedīcijā, Ekoskolu forums dos iespēju jauniešiem iepazīt vienam otru, gūt jaunas zināšanas, kā arī rast papildus motivāciju un iedvesmu arī turpmāk dzīvot videi draudzīgi.

Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē, kurš Latvijā darbojas jau vienpadsmit gadus. Ekoskolu programmā Latvijā šobrīd darbojas 170 izglītības iestādes, bet visā pasaulē programmā ir iesaistītas vairāk kā 40 000 skolas.
Programmu Latvijā īsteno Vides izglītības fonds, kas nodrošina visu Starptautiskā Vides izglītības fonda (Foundation for Environmental Education – FEE International) programmu darbību un attīstīšanu.
Vides izglītības fonds - www.videsfonds.lv, www.twitter.com/videsfonds
Ekoskolas - www.draugiem.lv/ekoskolas

Informāciju sagatavoja – Ieva Gedzuna
ieva.gedzuna@zemesdraugi.lv

Pasākumu organizē „Vides izglītības fonds“ sadarbībā ar “Latvijas Valsts mežiem”, Mazzalves vidusskolu un Neretas novada domi.
Ekoskolu programmas darbību Latvijā atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds. Vides izglītības fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija projekta „Zaļais izrāviens - Vides izglītības fonda darbības stiprināšana“ (projekta nr. 2012.EEZ/DAP/MAC/100) ietvaros.

 

visi jaunumi