programmas

Ekoskolu koku stādīšanas kampaņa var sākties!

Ar prieku ziņojam, ka šogad savu dalību kampaņā ir reģistrējušas 79 izglītības iestādes Latvijā, kuras piedalīsies, stādot kokus visu pavasari. Neliela statistika - 2012. gadā, kad kampaņā piedalījās tikai 38 izglītības iestādes, kopumā tika iestādīti 56 083 koki. 2013. dalību ņēma jau 58 Ekoskolas un iestādīja 75 888 kokus!

Latvijas Ekoskolas, sadarbojoties ar Latvijas Valsts Mežiem (LVM), turpina īstenot pirms vairākiem gadiem starptautiskās Ekoskolu programmas aizsākto koku stādīšanas kampaņu. Šī ir viena no sadarbības kampaņām starp Vides izglītības fonda Ekoskolu un Izzini mežu programmām.

Ekoskolu koku stādīšanas iniciatīva ir būtiska vides izglītības sastāvdaļa – svarīgi, lai skolēni ne tikai iestādītu pa kociņam, bet arī izzinātu dabas procesus, gūtu priekšstatu par meža ekosistēmu un dabas vērtībām, tostarp koku nozīmi CO2 regulēšanā, bioloģiskās daudzveidības nodrošināšanā, kā arī palīdzētu uzzināt vairāk par mežu aizsardzību.
Koku stādīšana un ar to saistītās aktivitātes sāksies jau nākamnedēļ, bet noslēdzoties mācību gadam, tiks apkopoti paveiktie darbi, saskaitīti iestādītie koki, un varēsim lepoties ar savu ieguldījumu apkārtējās vides uzlabošanā! 

Ekoskolas - www.draugiem.lv/ekoskolas
Informāciju sagatavoja – Ieva Gedzuna
ieva.gedzuna@zemesdraugi.lv

Ekoskolu programmas darbību Latvijā atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds. Vides izglītības fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija projekta „Zaļais izrāviens - Vides izglītības fonda darbības stiprināšana“ (projekta nr. 2012.EEZ/DAP/MAC/100) ietvaros
.
 

visi jaunumi