programmas

Ekoskolu Vasaras forums pulcē Latvijas Ekoskolu aktīvākos jauniešus

No 16. līdz 18. augustam devītajā Ekoskolu Vasaras forumā pulcējās Latvijas Ekoskolu aktīvākie jaunieši, lai papildinātu zināšanas vides aizsardzības tēmās un attīstītu idejas savu kopienu uzrunāšanai.

Šogad Ekoskolu Vasaras foruma informatīvi izglītojošā daļa jauniešiem piedāvāja: padziļināt zināšanas par klimata pārmaiņu, dabisko mežu un pārtikas atkritumu tēmām; izprast, kā kritiski novērtēt informācijas uzticamību, kā arī praktiskā veidā apgūt argumentu veidošanas, debatēšanas, publiskās runas un publisku akciju plānošanas pamatus un komandu saliedēšanas metodes. Papildus tam jaunieši apguva arī vienkāršu plāceņu pagatavošanu pēc vikingu metodes. Nodarbības vadīja eksperti no Zaļās Brīvības, Quo tu domā?, Vides izglītības fonda, Latvijas Universitātes, Toastmasters Latvija un citi.
Sekojot labākajām tradīcijām, Ekoskolu Vasaras forumā paralēli izglītojošai sadaļai liels uzsvars likts arī uz sadarbības tīkla veidošanu jauno vides entuziastu lokā. Ar dažādiem atraktīviem uzdevumiem un jauniešu līderu vadītām diskusijām grupās dalībniekiem bija iespēja dalīties pieredzē un veidot darbības plānu kopīgu mērķu sasniegšanai. Šoreiz dalībnieku grupām bija jāplāno, kā attīstīt Ekopadomes darbu un veicināt tās ilgtspējību un pārstāvēto grupu paplašināšanos.

Dalībnieku iniciatīvas un aktivitāte komandas darbā bija arī galvenie kritēriji konkursā par iespēju piedalīties īpašā rudens seminārā jauniešiem.  

 

Pasākums rīkots ar Mežu attīstības fonda finansiālu atbalstu. Par saturu atbildīgs organizētājs nodibinājums Vides izglītības fonds. Pasākuma norisi atbalstīja arī Limbažu novada dome un Limbažu 3. vidusskola; SIA “NMS RIGA” pasākuma vajadzībām nodrošināja “LUCART” higiēnas papīru, kas ir iegūts no pārstrādātām tetrapaku celulozes šķiedrām, savukārt SIA “Purenn” nodrošināja videi draudzīgāku sadzīves ķīmiju. 

 

Informāciju sagatavoja – Ilze Rušmane, ilze.rusmane@videsfonds.lv

Ekoskolu Vasaras foruma koordinators – Edmunds Cepurītis, 26330586

Ekoskolu programmas koordinators Latvijā – Daniels Trukšāns, daniels.truksans@videsfonds.lv

     

visi jaunumi