programmas

Ekoskolu Ziemas forums tuvojās!

Ar lielu prieku arī šogad izziņojam pieteikšanos Ekoskolu Ziemas forumam 2016, kas pateicoties vietējo pedagogu aktivitātei un pašvaldības atbalstam, notiks Ropažu vidusskolā no 26. līdz 28. februārim.

Ekoskolu vides forums ir izglītojošs pieredzes apmaiņas pasākums Ekoskolu pārstāvjiem. Tā ietvaros notiek apmācības un praktiskas nodarbības, kas sniedz iespēju dalīties pieredzē par vides izglītības īstenošanu. Tāpat kā vasaras forums, kas nu jau kļuvis par tradīciju, arī Ekoskolu Ziemas Foruma mērķis ir veidot izpratni par Ekoskolu programmu, tās saistītajiem jautājumiem un saprast, kā dažādas idejas iespējams īstenot praksē, lai tā kļūtu par ikdienas rīcību. Ekoskolu forums sniedz iespēju iepazīt vienam otru, gūt jaunas zināšanas, daloties pieredzē, kā arī rast papildus motivāciju un iedvesmu arī turpmāk dzīvot videi draudzīgi gan savā ekoskolā, gan ikdienā.
Šogad uzsvars tiks likts uz aktuālākajām tēmām - bioloģisko daudzveidību un atbildīgu pārtikas patēriņu, sasaistot foruma aktivitātes ar šī gada lielākajiem projektiem, kuros piedalās kopumā vairāk kā 60 Ekoskolas Latvijā - starptautiskā bioloģiskās daudzveidības projektu, kas izstrādāts, balstoties Vides izglītības fonda (FEE) izglītības principos, un Kjū karaliskā botāniskā dārza (KEW) resursos, un projektu “Ēdam atbildīgi!”, kurā caur dažādām aktivitātēm un izglītojošiem materiāliem, programma informēs par globāliem izaicinājumiem un to nozīmi vietējā līmenī.

Lai pieteiktu dalībai Ekoskolu Ziemas Forumā savas skolas komandu, lūgums aizpildīt elektronisko reģistrācijas anketu šajā adresē - http://ej.uz/EZF_2016
Katra skola forumam var pieteikt 5 dalībniekus (piemēram, 4 jaunieši un 1 pedagogs) bet var reģistrēt arī mazāku dalībnieku skaitu. Uz Forumu aicinām arī Pirmsskolas izglītības iestāžu pārstāvjus, kam papildus galvenajai programmai būs atsevišķas pielāgotas aktivitātes un ciemošanās Ropažu PII Annelē. Vietu skaits ierobežots, tāpēc lūgums aizpildīt reģistrācijas formu pēc iespējas ātrāk (vēlākais līdz 5.02.)
Iedvesmai aicinam atskatīties uz iepriekš notikušajiem Ziemas forumiem:
Foto -> http://www.draugiem.lv/ekoskolas/gallery/?aid=58044819
Video (2014. g) -> http://ej.uz/video-Justine un http://ej.uz/video-ziemasforums

visi jaunumi