programmas

Ekspedīcija Mana jūra šogad notiks jau septīto gadu

Svētdien, 1. jūlijā plkst. 9.00 no Lietuvas un Latvijas robežas, Nidas, jau septīto gadu ceļā dosies kampaņas Mana jūra zaļā ekspedīcija. Kā jau katru gadu ekspedīcijas dalībnieki kājām noies vairāk nekā 500 km, pa ceļam tiekoties ar vietējiem aktīvistiem, īstenojot jūru piesārņojošo atkrituma monitoringus, piedaloties zaļajās nodarbībās un klausoties brīvdabas koncertus. Šogad ekspedīcijas laikā notiks vēl kas nebijis – gatavošanās Piekrastes Tīrradei, iniciatīvai, kas notiks visu septembri un kuras laikā kopīgiem spēkiem Latvijas valsts simtgadei mēs uzdāvināsim tīru piekrasti.


Šogad zaļā ekspedīcija sāksies Nidā 1. jūlijā un noslēgsies Ainažos 29.jūlijā. Ekspedīcijas laikā 40 vietās saskaņā ar ANO Vides programmas izstrādātu metodoloģiju dalībnieki veiks jūru piesārņojošo atkritumu monitoringu. Monitoringu mērķis ir apkopot un pēc tam analizēt iegūtos datus, citiem vārdiem – izmantot tos pētnieciskiem nolūkiem, lai apzinātu no kurienes, kā un kāda veida atkritumi nonāk piekrastē. Kā jau ierasts, par piekrastes novados iegūtajiem monitoringa datiem mediji tiks informēti jau ekspedīcijas norises laikā; šogad par katru novadu veidosim infografiku, kurā šajā gadā iegūtos datus salīdzināsim ar datiem par šo pašu novadu septiņu gadu griezumā. Savukārt ekspedīcijai noslēdzoties, sabiedrības vērtējumam nodosim tīrāko un netīrāko piekrastes pludmaļu TOP5.


11. jūlijā ekspedīcijas dalībniekus un viņu viesus Ovīšu bākā nu jau tradicionāli pulcēs noskaņas koncerts; šoreiz bākā muzicēs koklētājs Ansis Jansons. Savukārt 29. jūlijā Ainažu jūrskolas muzeja telpās notiks ekspedīcijas noslēguma koncerts, tajā uzstāsies Nepieradinātā folka orķestris. Par zaļajām nodarbībām un citiem pasākumiem informācija vēl tiks precizēta, to izziņosim kampaņas Mana jūra Fecebook.com lapā.


Ekspedīcijas grupai vēl ir iespējams pievienoties, rakstot uz e-pastu ekspedicija@videsfonds.lv. Sīkāka informācija par ekspedīcijas norisi un cita tehniska rakstura informācija ir pieejama kampaņas mājas lapā www.manajura.lv.


Vides izglītības fonda rīkotā kampaņa "Mana jūra" notiek jau kopš 2012. gada un tā tika uzsākta ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību jūras piesārņojošo atkritumu problēmai. Kampaņa tiek īstenota sadarbībā ar plašu partneru loku Latvijā un citās valstīs – valsts pārvaldes institūcijām, pašvaldībām, NVO, kā arī ar starptautiskajām institūcijām un izpētes institūtiem. Kampaņas atpazīstamākā iniciatīva ir zaļā ekspedīcija Mana jūra.


Kampaņa Mana jūra ir guvusi augstu novērtējumu gan nacionālā, gan starptautiskā mērogā, saņemot tādus prestižus apbalvojumus kā
 Vides zinātnes balva (2012), Latvijas Ārstu biedrības Veselības gada balva (2016), Energy Globe Award Latvia (2017) un starptautiskā Baltijas jūras fonda (Baltic Sea Fund) balva (2018).


Vides izglītības fonds (VIF) ir pasaules vadošās vides izglītības un neatkarīgās tūrisma ekosertifikācijas organizācijas Foundation for Environmental Education (FEE International) pārstāvis. Latvijā VIF nodrošina visu starptautisko FEE programmu - Zilais karogs, Zaļā atslēga, Ekoskolas, Jaunie vides reportieri, Izzini mežu - īstenošanu vai pārraudzību. Jau septīto gadu VIF īsteno arī nacionāla līmeņa vides kampaņu “Mana jūra”, kuras ietvaros katru vasaru notiek zaļā ekspedīcija.

visi jaunumi