programmas

Ekspedīcija Mana jūra tuvojas Ventspilij

Šonedēļ vērienīgā Baltijas jūras un piekrastes kampaņa/ekspedīcija tuvojas Ventspilij, kur  piektdien, 11. jūlijā notiks noskaņu pasākums ar piedzīvojumu stāstiem un mūziku Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā. Baudījums mūzikas gardēžiem būs arfistes Eizabetas Lāces īpaši radīts koncerts/performance Cilvēks pasaules krastā Ovīšu bākā svētdien, 13. jūlijā. 
Mana jūra pasākums Rakstnieku mājā piektdien sāksies  pl. 19:00, tajā būs klausāmi Mana jūra 2013 Ances Krieviņas pierakstīti dienasgrāmatas stāsti, kā arī Arnolda Kārkla ģitāras melodijas. Mana jūra skan jau tradicionālais koncerts Ovišu bākā, šoreiz - Cilvēks pasaules krastā (arfa – solo) - būs arfistes Elizabetas Lāces radīts muzikāls vēstījums Baltijas jūrai. Elizabeta par koncerta programmu un noskaņu: “Ceļojums cilvēces apziņas atmiņās no pirmatnējās senatnes caur pagātnes gadsimtu skaņām un tēliem līdz mūsdienu pasaulei un šī brīža mirklim - ļauties un izjust to. Cilvēks gaismā, laiku lokos.” Programmā: J.S.Bahs, G.F.Hendelis, M.Turnjē, K.Debisī, G.Forē, N.Rota, M.Pērsons, P.Plakidis, K.Salcedo, lībiešu, latviešu un britu salu tautu motīvi un E.Lāces oriģinālskaņdarbi. 
Visi Mana jūra 2014 pasākumi un koncerti ir bezmaksas, laipni aicinām piedalīties ikvienu. Paralēli notiek radošās darbnīcas lieliem un maziem jūras draugiem.
Par ekspedīcijas gaitu: Mana jūra 2014 dalībnieki šodien mēro ceļu no Ziemupes līdz Pāvilostai, pa ceļam no svelmes patveroties Akmeņraga bākā. Līdz Pāvilostai būs pieveikts 89 km garš posms no kopumā 500 km garās Latvijas jūras piekrastes. Ekspedīcija sākās 2. jūlijā uz Lietuvas/Latvijas robežas Nidā. Ik dienu dalībnieki, kuru skaits šobrīd ir 12, veic piekrastes atkritumu uzskaiti jeb monitoringu, kā Mazo talku, atbrīvojot piekrasti no atkritumiem. No atkritumiem tīrākās vietas šobrīd ir Bernāti un Ziemupe, atkritumu līderis – aizvien plastmasa (67% no atkritumiem). Sekot līdzi monitoringu datiem un situācijas raksturojumam piekrastē var https://twitter.com/videsfonds. Atgādinām, ka pievienoties ekspedīcijai kaut uz vienu dienu visu ekspedīcijas laiku (jūliju) var ikviens, piesakoties www.manajura.lv
Mana jūra 2014 atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds, Sabiedrības integrācijas fonds, Ventspils, Liepāja. Mana jūra 2014 radošie un garšu atbalstītāji: kartons.lv, mākslas veikals Zīmulis un Ota, veikalu ķēde TOP, veikals Dabas dobe, kā arī Mana jūra sirsnīgie draugi jau otro gadu - labdarības veikals Otrā Elpa.
Mana jūra 2014 virtuālajos viļņos www.manajura.lv; https://www.facebook.com/tirajuravienohttps://twitter.com/Videsfonds; www.videsfonds.lvInfo sagatavoja Ance Krieviņa, Mana jūra 2014 komunikācija, ance.krievina@zemesdraugi.lv, t. 26665820


       

visi jaunumi