programmas

Forums Ekoskolu koordinatoriem no 28. - 30. jūlijam

No 28. – 30. jūlijam Latvijas Ekoskolu pedagogi – programmas koordinatori tiksies forumā, Mazzalves pamatskolā, gleznainā vietā Dienvidsusējas upes krastā, lai apmainītos pieredzē par vides izglītības īstenošanu, kopīgi gūtu jaunas zināšanas, prasmes un iespaidus. Forumā pulcēsies 108 pedagogi no 75 izglītības iestādēm visā Latvijā.

Sagaidot ar ierašanos Ekoskolu koordinatorus – pedagogus, 28. jūlijā forumu atklās „Vides izglītības fonds“ kopā ar Mazzalves pamatskolas un Neretas novada domes pārstāvjiem.
Ekoskolu koordinatori pārrunās dažādas aktuālas tēmas, un to integrāciju mācību procesā ar vides ekspertiem un lektoriem un - Valdi Ratniku (Energotdetektivs.lv), Artūru Jansonu (homo ecos), Ingu Retiķi (LU ĢZZF), Ilzi Herbergu (ilggadēju Ekoskolu koordinatori), un Lauru Grēviņu (viensplusviens.lv).
Savukārt apgūt jaunas prasmes un radoši izpausties būs iespēja dažādās tematiskajās darbnīcās - kopā ar vides žurnālisti Anitru Toomu uzzināt zaļās alternatīvas mājsaimniecībām, ar Sniedzi Popkovu – gatavot dabīgo kosmētiku, vietējā biškopja vadībā degustēt medu un uzzināt ko nozīmē ekoloģiskā biškopība. Arī skolotāji sagatavojuši darbnīcas, kurās dalīties iemaņās – dekupāžas, papīra un auduma atlikumu radošā izmantošanā. Ekoskolu koordinatoriem šovasar sarūpēts arī piedzīvojums - laivu brauciens pa Mēmeles upi.

Informāciju sagatavoja – Ieva Gedzuna
ieva.gedzuna@zemesdraugi.lv
Pasākumu organizē „Vides izglītības fonds“ sadarbībā ar “Latvijas Valsts mežiem”, Mazzalves vidusskolu un Neretas novada domi. Ekoskolu programmas darbību Latvijā atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds. Vides izglītības fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija projekta „Zaļais izrāviens - Vides izglītības fonda darbības stiprināšana“ (projekta nr. 2012.EEZ/DAP/MAC/100) ietvaros.


  

visi jaunumi