programmas

Globālā rīcības diena - pavisam drīz!

Globālā Rīcības diena ir Starptautiskā Vides izglītības fonda (Foundation for Environmental education) Ekoskolu programmas iniciatīva, kas aicina jauniešus būt par pārmaiņu ierosinātājiem vides ilgtspējas jautājumos un aktīvi rīkoties šo pārmaiņu sasniegšanā. Šogad Globālā Rīcības diena notiks 7.novembrī, tās ietvaros jaunieši no visas pasaules parādīs, ka ir iespējams ar pavisam vienkāršām metodēm padarīt savu ikdienu videi draudzīgāku.

Viens no būtiskiem mērķiem ir panākt darbošanos komandā, tādējādi kopīgām aktivitātēm pulcinot kopā pēc iespējas vairāk cilvēkus. Rīcības dienas nedēļa uzsāksies 4.novembrī un turpināsies līdz 10.novembrim. Šīs nedēļas laikā katra dalībskola īstenos videi draudzīgu rīcību, kā arī ziņos par to pārējiem, izmantojot gan starptautisko mājaslapu, gan vietējos medijus ,Vides izglītības fonda mājaslapu un sociālos tīklus.

Pirmā Globālā Rīcības diena notika pērn, un tajā piedalījās 35 valstis, 1037 skolas un vairāk kā pusmiljons dalībnieki no visas pasaules. Stāsti, video un attēli no visas pasaules tika publicēti starptautiskajā Ekoskolu programmas mājasalapā: www.eco-schools.org/wda, lai skolēni un skolotāji varētu aplūkot cits cita veikumu un iedvesmoties tālākai rīcībai.

Latvijā Rīcības dienā piedalījās 106 izglītības iestādes un vairāk nekā 25 tūkstoši skolēnu no visas valsts, ļaujot Ekoskolām no Latvijas iegūt godpilno otro vietu Rīcības dienas aktivitātē.
Šogad Rīcības dienas ietvaros 4.novembrī notiks notiks preses konference un aktivitātes Saeimā. Paredzēta preses konference ar jauniešiem, Ekoskolu Rīcības dienas nedēļas atklāšana ar uzrunu. No katra Latvijas reģiona pārstāvēt Ekoskolu un savu reģionu būs ieradies jaunietis - vēstnesis. Pēc atklāšanas sekos diskusija par pārtikas tēmu ar deputātiem un ieinteresētajām organizācijām.

Globālajai rīcības dienai Ekoskolas var reģistrēties starptautiskajā mājaslapā: www.eco-schools.org/wda/how-to/register-for-wda/.
Plašāka informācija pieejama: www.eco-schools.org/wda


Vides izglītības fonda darbību finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija projekta „ Zaļais izrāviens - Vides izglītības fonda darbības stiprināšana“ ietvaros.


Sagatavoja:
Ilze

visi jaunumi