programmas

Ieplāno savu šīs vasaras lielāko pārgājienu

Mirklis, kad sākt plānot savu vasaru un piedalīties neaizmirstamā, bet nozīmīgā notikumā, ir klāt. 2012. gada vasarā entuziastisku cilvēku grupa Vides izglītības fonda sastāvā dosies 500 kilometrus garā Baltijas jūras piekrastes ceļojumā – kājām -, lai izzinātu, uzzinātu un parādītu arī citiem, kas notiek ar Baltijas jūru. Tu vari pievienoties.
 
Kampaņa norisināsies no 27. jūnija līdz augusta sākumam no Lietuvas pierobežas līdz Ainažiem.
Kampaņa ir viena no aktivitātēm Latvijā, Igaunijā, Somijā un Zviedrijā uzsākta projekta MARLIN ietvaros. Ar jūras un piekrastes problēmām regulāri saskaras gan starptautiskās organizācijas, gan vietējās pašvaldības un katrs, kas kaut reizi gadā iziet jūras krastā. Izskalotie un atstātie atkritumi apdraud savvaļas dzīvniekus un ekosistēmu, palielina izmaksas tīru pludmaļu uzturēšanai, kā arī nelabvēlīgi ietekmē tūrismu un brīvā laika pavadīšanas iespējas.
Mēs vēlamies palīdzēt saskatīt problēmas nopietnību. Gan paši sev, gan Tev, gan tiem cilvēkiem, kas lemj par Baltijas jūras nākotni.
Aicinām arī Tevi pievienoties šai iniciatīvai, parādot savu entuziasmu un personisko interesi par Baltijas jūru un tās nozīmīgumu.
Mēs dokumentēsim un izzināsim piekrastes situāciju; aicināsim politiķus, slavenības, zinātniekus, interesentus pievienoties ekspedīcijai kaut uz vienu dienu, iepazīt Baltijas jūru un dalīties viedoklī, ko tā nozīmē katram personīgi; veidosim kopīgus video stāstus, uzsaukumus, foto reportāžas, aprakstus un blogus. Un vienkārši iesim.
 
Kā iesaistīties?
Padod ziņu savējiem un palīdzi šai iniciatīvai sasniegt līdzīgi domājošos – Baltijas jūra nav miskaste!
Sniedz informāciju mūsu vērtējumiem un dokumentējumiem un palīdzi ar zināšanām – ja zini kādu nelikumīgu rīcību piekrastē, vai tieši otrādi – kādu labu risinājumu vai piemēru kā piekrastes teritorijā iespējams saimniekot, neapdraudot tās dabas vērtības, nosūti to mums.
Pievienojies un satiecies – piedalies mūsu ekspedīcijā, publiskajos pasākumos lielākajās piekrastes pilsētās!

Kļūsti par informatīvo atbalstītāju – palīdzi mūsu centieniem pievērst uzmanību Baltijas jūras ekoloģiskajai problemātikai, lai arvien vairāk cilvēki sadzirdētu to.
Seko līdzi Vides izglītības fondam un vienlaicīgi arī projekta MARLIN aktivitātēm Twitter.com, Facebook.com, Draugiem.lv , www.videsfonds.lv un sazinies ar mums!
Tiekamies pie jūras!

Projektu sponsorē Centrālā Baltijas programma (Central Baltic Programme), un tas tiks īstenots no 2011.-2013. gadam
 
E-pasts: fonds@zemesdraugi.lv vai ilze.grunska@zemesdraugi.lv
Tālrunis: 29830259 (Ilze Grunska)

visi jaunumi