programmas

Informācija par Zaļās Atslēgas pasniegšanas pasākumu Nordic Hotel Bellevue

Jau ceturtajai Latvijas viesnīcai – Nordic Hotel Bellevue – ir piešķirts Zaļās Atslēgas ekosertifikāts. Sertifikāta svinīga pasniegšana norisināsies trešdien 14. oktobrī plkst. 09:00 viesnīcas Nordic Hotel Bellevue telpās Rīgā, Raiņa bulvārī 33.
Zaļās Atslēgas sertifikātu pasniegs Vides ministrs Raimonds Vējonis un pasniegšanas ceremonijā piedalīsies viesnīcas, Zaļās Atslēgas Nacionālās žūrijas un Vides izglītības fonda pārstāvji. Uz rīta kafiju laipni aicinām masu informācijas līdzekļu pārstāvjus, jo pēc Zaļās Atslēgas pasniegšanas visiem būs iespēja iepazīties ar viesnīcas īstenotajām praktiskajām vides iniciatīvām, kuru rezultātā arī viesnīcai ir piešķirts šis apbalvojums.Valdes priekšsēdētājs, Harri Veering: “Nordic Hotel Bellevue darbinieki un vadība ir lepni un priecīgi, ka ikdienas darbs Rīgā ir vainagojies ar Zaļās Atslēgas saņemšanu, kas atspoguļo kompānijas attieksmi pret apkārtējo vidi. Enerģijas un dabas resursu patēriņa samazināšana ļauj mūsu viesiem baudīt tīrāku un patīkamāku atpūtu viesnīcā, savukārt viesnīcas darbiniekiem nodrošina efektīvāku ikdienas darbību un pozitīvu attieksmi pret apkārtējo vidi. Sertifikāta saņemšana ir apliecinājums mūsu “zaļajai” nostājai un tas ir nepārtraukts process, kas turpināsies arī turpmāk. Arī mūsu ķēdes otra viesnīca - Nordic Hotel Forum, kas atrodas Tallinā, pērn ir saņēmusi Zaļās Atslēgas apliecību”.
Zaļā atslēga ir starptautisks tūrisma ekosertifikāts, kas izveidots ar mērķi samazināt tūrisma negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi un veicināt labas prakses vides apsaimniekošanas standartus tūrisma jomā.
Zaļās atslēgas sertificētajām viesnīcām jāatbilst vairāk kā 70 kritērijiem 12 kritēriju grupās. Viesnīcām iesaistoties Zaļās Atslēgas programmā ir jāizveido sava vides politika un jāveic pastāvīgi uzlabojumi vides apsaimniekošanas sfērās – resursu izmantošanas samazināšanā un vides infrastruktūras uzlabošanā. Tāpat arī viesnīcām jānodrošina gan viesu, gan personāla informēšana un izglītošana par vides jautājumiem, kā arī jāatbalsta vides izglītības iniciatīvas.
Sertifikāts ir piešķirts vairāk kā 640 viesnīcām 15 valstīs. To skaitā ir arī 20 viesnīcas Igaunijā un 8 viesnīcas Lietuvā. Latvijā līdz šim ar Zaļo Atslēgu lepojas visas trīs Reval grupas viesnīcas.
Zaļās Atslēgas programma ir viena no piecām globālā Vides izglītības fonda (FEE) programmām, līdztekus Zilā Karoga ekosertifikācijas programmai un vides izglītības iniciatīvām Ekoskolas, Jaunie Vides reportieri un Izzini mežu.
Latvijā FEE programmas īsteno nodibinājums „Vides izglītības fonds” sadarbībā ar Vides ministriju. Zaļās atslēgas nacionālajā žūrijā ir pārstāvji no Vides ministrijas, Ekonomikas ministrijas, TAVA, Viesnīcu un restorānu asociācijas, Ekotūrisma Savienības, kā arī citām tūrisma un vides organizācijām un institūcijām. Nacionālo žūriju vada Vides ministrs Raimonds Vējonis.

visi jaunumi