programmas

Izsludinām pieteikšanos Jauno vides reportieru programmā

Vides izglītības fonds aicina jauniešus iesaistīties Jauno vides reportieru programmā un aktualizēt šī brīža vides izaicinājumus un to risinājumus.

Jaunie vides reportieri ir vides izglītības programma, kas norisinās vairāk kā 40 valstīs visā pasaulē un sniedz iespēju jauniešiem vecumā no 11 – 25 gadiem (kopumā programmā šobrīd ir iesaistījušies 275 000 jauniešu no 42 pasaules valstīm) pētīt un izzināt sev būtiskas vides problēmas un popularizēt to risinājumus sabiedrībā, izmantojot mūsdienu mediju rīkus – rakstus, fotogrāfiju un video. 

Latvijā jauniešiem katru gadu ir iespēja piedalīties apmācībās un konkursā. Attiecīgi katru gadu nacionālajā konkursā iesniegto labāko darbu autori tiek izvirzīti starptautiskajam konkursam, kurā darbus vērtē eksperti no starptautiskā Vides izglītības fonda (Foundation for Environmental education) valdes, ANO Vides programmas (UNEP), Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO) un Eiropas Vides aģentūras (EVA), kā arī plašsaziņas līdzekļiem. Labāko darbu autoriem ir iespēja gūt starptautisku atzinību, sertifikātu un publicitāti. 

Konkursā jaunieši aicināti iesūtīt darbus, kas apraksta noteiktu viņiem un kopienai aktuālu vides problēmu, veic iemeslu un iespējamo risinājumu izpēti, parādot šo informāciju plašākai sabiedrībai viegli uztveramā veidā. Šajā gadā ieteicamie tematiskie virzieni ir klimata pārmaiņas, bioloģiskās daudzveidības samazināšanās un vides piesārņojums, sasaistot tos ar ilgtspējīgās attīstības mērķiem.

Konkursa darbus trīs formāta kategorijās (raksti, foto un video), kā arī trīs vecuma kategorijās (11-14, 15-18, 19-25) vērtē žūrija. Dalībniekiem ir iespēja pieteikties strādāt grupās vai arī individuāli, kā arī drīkst iesniegt vairāk kā vienu darbu konkursam.

Termiņš darbu iesniegšanai Jauno vides reportieru konkursam ir 2021. gada 21. marts.

Plašāka informācija par konkursa noteikumiem un pieteikšanās kārtību Vides izglītības fonda mājaslapā, sadaļā „Jaunie vides reportieri”.

Visus interesentus, kuri vēlas uzzināt vairāk par programmu, konkursu un ieguvumiem, aicinām pieteikties
starptautiskajam vebināram, kas notiks 27. oktobrī (otrdien) plkst. 16:00 (plkst. 15:00 pēc Briseles laika), pieteikšanās, spiežot šeit. 

Kā arī, lai Vides izglītības fonds varētu apzināt interesi un izplānot turpmākās atbalsta aktivitātes, lūgums līdz 16. novembrim piereģistrēties šeit: http://ej.uz/jvr-registracija21

 

Vides izglītības fonds (VIF) ir pasaules vadošās vides izglītības un neatkarīgās tūrisma ekosertifikācijas organizācijas Foundation for Environmental Education (FEE International) pārstāvis, kas Latvijā nodrošina visu starptautisko FEE programmu – Jaunie vides reportieri, Ekoskolas, Zilais Karogs, Zaļā Atslēga un Izzini mežu - īstenošanu vai pārraudzību.


Jauno Vides reportieru konkursu rīko “Vides izglītības fonds” projekta “FEE International programmu darbības nodrošināšana Latvijā 2020. gadā” ietvaros, kas tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.

 

Informāciju sagatavoja – Agnese Lorence, agnese@videsfonds.lv

Jauno vides reportieru programmas koordinators – Daniels Trukšāns, daniels.truksans@videsfonds.lv


visi jaunumi