programmas

Izsludināta pieteikšanās Zaļās atslēgas ekosertifikācijas programmai 2018. gadam

No šodienas līdz 2018. gada 5. janvārim viesnīcām, kempingiem, konferenču centriem, restorāniem un citiem viesmīlības nozares biznesā iesaistījiem uzņēmumiem pēdējo reizi šajā gadā ir iespēja pieteikties Zaļās atslēgas ekosertifikāta saņemšanai 2018. gada sezonai. Ekosertifikācijas programmu Latvijā administrē Vides izglītības fonds un tā ir pasaulē nozīmīgākā un ātrāk augošā ekosertifikācijas sistēma šajā nozarē.
 
Zaļās atslēgas sertifikācijai ar 2017. gadu Latvijā var pieteikties ne tikai viesnīcas, hosteļi un kempingi, bet arī mazās tūrisma mītnes, restorāni, konferenču, izstāžu un izklaides centri, jo vides ietekmju samazināšana kļūst arvien nozīmīgāka prioritāte visā viesmīlības nozarē.
 
"Zaļā atslēga ir brīvprātīga tūrisma ekosertifikācijas sistēma, kas šobrīd veiksmīgi darbojas vairāk nekā 2500 viesmīlības uzņēmumos 54 valstīs," stāsta Vides izglītības fonda vadītājs Jānis Ulme, "Lai veicinātu izpratni par Zaļās atslēgas programmas prasībām un nodrošinātu kvalitatīvu pieteikumu sagatavošanu un programmas ieviešanas kvalitāti sertificētajās viesnīcās, Vides izglītības fonds sadarbībā ar Zaļās atslēgas starptautisko koordināciju šī gada 22. novembrī organizēs apmācību semināru par programmas ieviešanas praksi un kritēriju prasībām, kā arī programmas starptautiskajām un nacionālajām aktualitātēm."
 
Zaļā atslēga ir kļuvusi par aktuālo līderi viesmīlības nozares ekosertifikācijā un straujāk augošo tūrisma ekosertifikācijas neatkarīgo programmu pasaulē, ko izvēlas daudzi tirgus līderi, piemēram, Rezidor Hotel Group un Starwood Hotels & Resorts Worldwide. Programma ir arī ANO Vides programmas un ANO Pasaules tūrisma organizācijas partneris videi draudzīga tūrisma veicināšanā.
 
Programmas mērķis ir samazināt tūrisma negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidu, izglītojot un informējot katras iestādes darbiniekus un klientus par vides ietekmēm, vairojot ilgtspējīgu metožu izmantošanu pārvaldē un tehnoloģijās, un vadot katru uzņēmumu ar atbildību pret vidi, tādējādi samazinot resursu un enerģijas patēriņu. Sertifikācija ietver kritērijus infrastruktūras, pārvaldes un komunikācijas jomās un palīdz samazināt negatīvo tūrisma ietekmi uz vidi, kā arī veicina vides pārvaldes sistēmu ieviešanu tūrisma sektorā. 

Lai iegūtu Zaļās atslēgas sertifikātu, uzņēmumam ir jāanodrošina atbilstība vairāk nekā 110 kritērijiem divpadsmit kritēriju grupās. Vairākas kritēriju kategorijas ir tieši saistītas ar uzņēmuma ietekmi uz vidi, piemēram, ūdens izmantošana, atkritumu pārvaldība, enerģijas izmantošana, ķīmisko vielu izmantošana, pārtika un ēdināšana, tomēr netiek aizmirsta arī personāla un klientu izglītošanas par vides jautājumiem nozīme, plašākas vides aktivitātes un korporatīvās sociālās atbildības aspekti.
 
Latvijā pašreiz ir 10 sertificētas Zaļās atslēgas tūrisma mītnes – Radisson Blu Latvija, Radisson Blu Rīdzene, Radisson Blu Daugava, Radisson Blu Elizabete, Dikļu pils, Skrundas muiža, Baltic Beach Hotel, Gallery Park Hotel, Avalon Hotel un Ventspils piejūras kempings.

Vides izglītības fonds (VIF) ir pasaules vadošās vides izglītības un neatkarīgās tūrisma ekosertifikācijas organizācijas Foundation for Environmental Education (FEE International) pārstāvis. Latvijā VIF nodrošina visu starptautisko FEE programmu - Zilais karogs, Zaļā atslēga, Ekoskolas, Jaunie vides reportieri, Izzini mežu - īstenošanu vai pārraudzību. Jau sesto gadu VIF īsteno arī nacionāla līmeņa vides kampaņu “Mana jūra”, kuras ietvaros katru vasaru notiek zaļā ekspedīcija kā arī nacionālā līmeņa darbs ar jūru  piesārņojošo atkritumu problemātiku.

Vides izglītības fonda darbību Latvijā atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds projekta “FEE International programmu īstenošana Latvijā 2017.gadā" ietvaros.

    

 

visi jaunumi