programmas

Izsludināti Jauno Vides Reportieru konkursa uzvarētāji

Vides izglītības fonds izsludina Jauno Vides reportieru konkursa uzvarētājus 2017. gadā. Konkurss tika vērtēts trijās mediju kategorijās - raksti, foto un video. Kopumā iesūtīti 11 konkursa darbi, ar  vislielāko konkurenci video kategorijā, kurā iesūtīti 6 darbi.

Video katogorijā par uzvarētājiem izvēlēti Stalbes vidusskolas skolēni Mārtiņš Jēkabs Ausmanis, Markuss Armands Mikševičs, Gustavs Bērziņš ar video par vienmēr aktuālo atkritumu tēmu. Video novērtēti jauniešu centieni piesaistīt un noturēt skatītāju uzmanību, kas sevišķi svarīgi sociālo mediju laikmetā.

Foto kategorijā par uzvarētāju jaunākajā vecuma kategorijā atzīta Vilces pamatskolas skolniece Zane Novada ar fotogrāfiju „Ko zaļai jaunībai , lai saka sirmais...”, kurā ar fotogrāfiju pievērsta uzmanība veco koku nozīmei meža dzīvās dabas uzturēšanā.

Rakstu kategorijā par uzvarētāju atzīta 10. klases skolniece Milēna Kosareva no Babītes vidusskolas par ļoti augstā līmenī sagatavoto rakstu par pārtikas atkritumu problēmu pasaulē. Raksta veidošanā izmantoti ļoti labi informācijas noformēšanas un pasniegšanas principi, kurus varētu nodot kā piemēru vairākiem žurnālistiem, kas raksta par vides tēmām.

Visi kategoriju uzvarētāji piedalās starptautiskajā Jauno Vides reportieru konkursā, kurā piedalās dalībnieki no vairāk kā 20 valstīm. Tā rezultāti būs zināmi jau jūnijā.

Atzinības saņem arī labāko darbu autori no citām skolām - Bērzpils vidusskolas, Aizupes pamatskolas, Rīgas Ostvalda vidusskolas, Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas un Slokas pamatskolas. Visi konkursa labāko darbu autori iegūst iespēju piedalīties Vides izglītības fonda rīkotajā pasākumā Vasaras Zaļā skola no 10. - 13. augustam līdz ar aktīvākajiem jauniešiem no Ekoskolām un interešu centriem visā Latvijā.


Ar konkursa labākajiem darbiem iepazīstināsim tuvākajās dienās Vides izglītības fonda Facebook lapā.

Vides izglītības fonda darbību Latvijā atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds projekta “FEE International programmu īstenošana Latvijā 2017.gadā" ietvaros.

    

visi jaunumi