programmas

Izstrādā ideju, kā taupīt enerģiju savā skolā un piedalies starptautiskā konkursā

Eiropas Komisijas iniciatīvas programma U4energy jau otro gadu īsteno enerģijas taupības konkursu, kura galvenā balva ir vizīte uz Briseli. Tajā var piedalīties skolas no visas pasaules, nākot klajā ar saviem plāniem un idejām par efektīvu enerģijas taupīšanu savā mācību iestādē un apkārtnē.

Šī gada konkursā skolotājiem ir iespēja izvēlēties piedalīties vienā no trim kategorijām. Tās ir:

A) Kā padarīt skolu energoefektīvu?: Izaicinājums klasēm un skolām taupīt enerģiju mācību iestādē visa gada garumā. Tās, kuras būs ietaupījušas vislielākos enerģijas resursus, tiks apbalvotas.

(2010./2011. gada uzvarētāji no Latvijas – Rīgas klasiskā ģimnāzija)
 

B) Labākā energoefektivitātes mācību prakse: Šajā kategorijā tiks apbalvotas labākās un inovatīvākās aktivitātes, kuras skolotāji īstenojuši, lai izglītotu savas klases par energoefektivitāti.

(2010./2011. gada uzvarētāji no Latvijas – Rīgas 21. vidusskola)
 

C) Iedvesmojošākā energoefektivitātes mācība Eiropā un citviet: Programma paredz arī nacionālo jeb vietējā mēroga konkursu. Šajā kategorijā uzvarētāja būs labākā skola energoefektivitātes izglītošanā un īstenošanā savā valstī.
 

Konkurss ir iespēja skolām un skolotājiem piedalīties tādas izglītības jomas attīstībā, kas ir būtiska nākamajām paaudzēm; dalīties pedagoģiskā pieredzē, idejās un plānos starptautiskā līmenī, parādot, kādas darbības var veicināt un padarīt sekmīgas vietējā kopienā, lai uzlabotu enerģijas izglītību skolās; mobilizēt citas skolas sekot šai iniciatīvai; iegūt starptautisku atpazīstamību un idejas novērtējumu citās Eiropas skolās. Turklāt tā ir iespēja laimēt galveno balvu 3000 Eiro apmērā un apmaksātus ceļa izdevumus uz Briseli šīs balvas saņemšanai.

Jebkādu jautājumu gadījumā ir iespējams sazināties ar savas valsts koordinatoru. Viņa kontaktus var meklēt šeit:http://www.u4energy.eu/web/guest/national-advisers

 

Informāciju sagatavoja

Ilze Grunska

visi jaunumi