programmas

Jau devīto gadu Latvijas Ekoskolas pulcējas Vasaras forumā

No 14. līdz 18. augustam Vides izglītības fonds ar Limbažu novada domes atbalstu rīkos devīto Ekoskolu vasaras forumu. Pasākums notiks Limbažu 3. vidusskolā un pulcēs vairāk nekā 200 dalībnieku no Ekoskolām visā Latvijā.

Ekoskolu Vasaras forums ir tradīcijām bagāts vērienīgs vides izglītības pasākums Latvijā, kurā tiekas aktīvākie Ekoskolu pārstāvji, zinātnieki un dabas aizsardzības speciālisti. Pieredzes apmaiņa nodrošina, ka Ekoskolu vides izglītības tīkls darbojas pēc labākajiem zinātnei atbilstošajiem principiem un mūsdienīgām metodēm. Šī gada pasākuma centrālās tēmas būs klimata krīze un dabas izzušanas jautājumi.

Pirmajās Forumā dienās pulcēsies Ekoskolu pedagogi, bet pēc tam turpat aktivitātēs piedalīsies aktīvākie Ekoskolu jaunieši. Šī gada nodarbībās tiks pārrunātas saiknes starp lauksaimniecības piesārņojumu un dabas izzušanu, dabas vērtībām, ko parāda dabas skaitīšana, kā arī visu, kas saistās ar klimata krīzi. Transporta, enerģijas, apģērbu un pārtikas patēriņa izmaiņas var būtiski palīdzēt pārejā uz ilgtspējīgu nākotni - to uzsvērs eksperti no Zaļās brīvības, Pasaules dabas fonda, Pilsēta cilvēkiem, Fashion Revolution Latvija, kā arī daudzām citām organizācijām.

Viena diena tiks veltīta jauniešu pilsoniskajai līdzdalībai un iespējām pedagogiem to veicināt ar vides aizsardzības aktivitāšu palīdzību.Sekojot labākai praksei pasākumā netiks izmantoti vienreizlietojamie trauki, tiks taupīta enerģija un domāts par pārtikas patēriņa radītajām ietekmēm uz vidi. Piemēram, pasākuma dalībnieku ēdienkartē tiks samazināts dzīvnieku izcelsmes produktu daudzums, protams, saglabājot visas nepieciešamās uzturvielas veselīgai diētai un vienlaikus atsaucoties vairāku starptautisko vides aizsardzības ziņojumu aicinājumiem.

Forumā pārstāvēto skolu saraksts pieejams šeit.

Pasākumu organizē Vides izglītības fonds sadarbībā ar Limbažu novada domi, Limbažu 3. vidusskolu. Ar SIA “NMS RIGA” atbalstu foruma laikā būs pieejams “LUCART” higiēnas papīrs, kas ir iegūts no pārstrādātām tetrapaku celulozes šķiedrām, savukārt SIA “Purenn” foruma vajadzībām nodrošinās videi draudzīgāku sadzīves ķīmiju. Ekoskolu programmas darbību Latvijā īsteno Vides izglītības fonds un atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.

 

Informāciju sagatavoja – Ilze Rušmane, ilze.rusmane@videsfonds.lv

Ekoskolu Vasaras foruma koordinators – Edmunds Cepurītis, 26330586

Ekoskolu programmas koordinators Latvijā – Daniels Trukšāns, daniels.truksans@videsfonds.lv


Pasākumu organizē Vides izglītības fonds sadarbībā ar Limbažu novada domi, Limbažu 3. vidusskolu projekta “FEE International programmu darbības nodrošināšana Latvijā 2019. gadā” ietvaros, kas tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu. Pasākumu atbalsta Lucart un Purenn.


visi jaunumi