programmas

Jaunā vides reportieru sezona atsākusies

Jaunie Vides reportieri jau vairāk kā divdesmit Eiropas valstīs ir sevi pierādījusi kā atraktīva iespēja vidusskolu jauniešiem aktīvi iesaistīties vietējo vides un sabiedrības attīstības problemātikas aktualizēšanā, šo aktivitāti apvienojot ar mācību priekšmetos iegūto zināšanu pielietošanu un vērtīgu jaunu iemaņu apgūšanu, kā arī iepazīšanos ar iespējamo profesiju – vides aizsardzības, pētniecības vai žurnālistikas praktiskajiem aspektiem.

Jaunie vides reportieri ir programma jauniešiem vecumā no 12 – 21 gadu vecumam. Šobrīd programma darbojas vairāk nekā 25 valstīs visā pasaulē, lai izpētītu vides problēmas un jautājumus un piedāvātu risinājumus, izmantojot kvalitatīvās žurnālistikas praksi.

Programma ļauj dalībniekiem attīstīt prasmes un paplašināt savas zināšanas vides attīstībā, komunikācijā, kritiskajā domāšanā, kā arī savienot šīs prasmes ar dažādiem mācību priekšmetiem – ekonomiku, ķīmiju, bioloģiju, politiku u.c.

Skolēniem vai studentiem ir iespēja saņemt atbalstu, padomu un praktisko informāciju gan no starptautiskās FEE (Foundation for environmental education) organizācijas, gan arī no Vides Fonda, kurš ir FEE koordinators Latvijā.

Katru gadu labāko materiālu autori – rakstu, foto un video kategorijās – tiek izvirzīti starptautiskajam konkursam, kura darbus vērtē eksperti no FEE valdes, UNEP, UNESCO un Eiropas Vides aģentūras (EVA), kā arī plašsaziņas līdzekļiem.

Labākie darbi, kurus izvirzīs Starptautiskajam konkursam tiks publicēti Jauno Vides reportieru blogā (http://youngreporters.wordpress.com/), savukārt Latvijā visus darbus publicēs Vides fonda mājaslapas speciāli izveidotā sadaļā.

Lai iegūtu sīkāku informāciju par pieteikšanos projektam, zvani uz 29830259 vai raksti ilze.grunska@zemesdraugi.lv

visi jaunumi