Piektdien, 30. martā, noslēdzoties Ekoskolu klimata kampaņai, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā notika preses konference, kurā piedalījās jaunieši no visas Latvijas, lai vērstu sabiedrības un atbildīgo institūciju uzmanību klimata jautājumiem un to pieaugošajai aktualitātei Latvijā un visā pasaulē.
Ar uzrunām piektdien VARAM uzstājās Skaistkalnes vidusskolas, Pumpuru vidusskolas, Aizkraukles novada ģimnāzijas, Priekuļu vidusskolas, Stalbes vidusskolas un Valmieras Valsts ģimnāzijas skolēni. „Es saprotu, ka esmu viena no daudziem uz šīs planētas, tāpēc ikdienā atsakos no tik daudzām lietām, lai dzīvotu videi draudzīgi, tomēr bieži vien es atduros pie tā, ka man vienkārši nav iespējas darīt vairāk. Un šeit ir nepieciešama pašvaldību un valsts palīdzība”, šādi savu uzrunu noslēdza Aizkraukles novada ģimnāzijas skolniece Paula Elksne. Lai parādītu savas labās idejas un iespējas, kuras ir vienkārši īstenojamas, bet, par kurām bieži vien neaizdomājamies, Priekuļu vidusskola demonstrēja nelielu, pašgatavotu automobiļa modeli, kurš darbojas ar saules bateriju enerģiju, bet Toms Eglītis no Valmieras valsts ģimnāzijas līdzi bija atvedis skolā radītus, no polietilēna maisiņiem dizainētus svārkus.
Atlikušajā dienas daļā skolēni devās studiju vizītēs uz energoefektīvo piemēru objektiem: Latvenergo Energoefektivitātes centru, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikālajā institūtu un Fizikālās enerģētikas institūtu.
Visa mācību gada garumā Ekoskolas aktīvi iedziļinājās klimata pārmaiņu un enerģijas jautājumos un īstenoja daudzveidīgas aktivitātes gan skolās, gan vietējā sabiedrībā, gan padziļināti apgūstot klimata un enerģijas jautājumus stundās. Klimata kampaņas ietvaros skolas ir uzsākušas savas CO2 ietekmes mērīšanu, apkopojušas labās prakses piemērus, izstrādājušas klimata rīcības plānus un apmainījušās ar pieredzi un idejām.
Kampaņas pasākumu ietvaros, kas ilga no novembra līdz pat marta beigām, jauniešiem bija iespēja izspēlēt dažādas spēles, aplūkot informatīvos materiālus, izmēģināt energoefektīvos sīkrīkus, vēja ģeneratora prototipu un ūdeņraža auto, veidot video uzsaukumus un piedalīties vides tēmai veltītu animācijas filmu radīšanā.
Informāciju sagatavoja
Ilze Grunska