programmas

Jauno vides reportieru programma aicina jauniešus pieteikties uz trīs tiešsaistes vebināru cikliem.

Ikviens jaunietis vecumā no 11 - 25 gadu vecuma, kuram ir interese apgūt mūsdienu mediju rīkus, tiek aicināts pieteikties trīs vebināru ciklam. Vebināri veltīti trīs tēmām: raksti, foto un video.
 Pirmais vebinārs, kurš norisināsies 17.02.2021. plkst. 15.00-17.00, tiks veltīts rakstu tēmai: Praktisks ievads vides žurnalistikā.

Vebināru vadīs žurnāliste Kitija Balcere, un kopā ar žurnālisti varēs iepazīt praktiskus padomus rakstu veidošanā par vides tēmām. Vebinārā būs iespēja uzzināt - Kā pārvērst rūpes par dabu rīcībā? Kur meklēt idejas rakstam? Kā veidot raksta struktūru? Kur meklēt informāciju? Kā izvēlēties virsrakstu un kur publicēt rakstu?

Kitijai Balcerei ir vairāk kā 15 gadu pieredze žurnālistikā un stratēģiskajā komunikācijā ilgtspējas jautājumos. Viņa raksta par vides un ilgtspējas jautājumiem laikraksta "Diena" rubrikā "Dabas Diena", portālā DELFI.LV, savukārt sabiedrisko mediju portālā LSM.LV - par brīvdabas pedagoģijas tēmām.

 

Pieteikuma anketu šim vebināram atradīsiet šeit: https://ej.uz/jvr-raksti-21

 

Nākamā vebināra norise paredzēta 19.07.2021. plkst. 15.00-17.00, un būs veltīta video tēmai: Praktisks ievads video veidošanā un montāžā.

Vebināra viesi jeb meistarklases vadītāji būs filmu studijas "fon films" operators, inscenētājs Jānis Indriks un režisors, scenārists Māris Lagzdiņš. Vebināra ietvaros jaunieši tiks iepazītināti, kā veidot video stāstu - no idejas līdz realizācijai. Dodot ieskatu video veidošanas pamatos un uzzinot dažādus montāžas paņēmienus.

 

Jānis Indriks ir dokumentālo filmu, TV raidījumu un filmu operators. Veidojis stāstus no dažādām pasaules malām - Sīrijas, Ukrainas, Palestīnas un daudzām citām "karsto punktu" notikumu vietām. 2019. gadā tika nominēts Nacionālajai kino balvai „Lielais Kristaps” kategorijā „Labākais dokumentālās filmas operators”. Savukārt režisors Māris Lagzdiņš, kopš studijām Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā, ir veidojis dažāda veida video saturu, daudz strādājis pie dažādu Latvijā zināmu mūziķu video klipu veidošanas. Un šobrīd darbojās kā viens no režisoriem pie jauniešu "Youtube" seriāla „Paliec negatīvs”.

 

Pieteikuma anketu šim vebināram atradīsiet šeit: https://ej.uz/jvr-video21

 

Vebināru ciklu 22.02.2021. plkst.15.00 - 17.00 ar praktisku ievadu foto žurnālistikā

noslēgs fotogrāfs Edijs Pālens.

Vebinārā būs iespēja iepazīt praktiskus padomus foto veidošanā un uzzināt to, kas ir ziņu aģentūra LETA un ko fotogrāfi ikdienā dara, kā fotogrāfijas rodas un kādā kontekstā tās tiek izmantotas vēlāk - reportāžās, ilustrācijās, reklāmās u.c. 

 

Edijs Pālens ir fotogrāfs, kura ikdienas veikumu novērtē un savos materiālos vislabprātāk izmanto teju visi Latvijas mediji. Pālena foto darbi no citiem autoriem allaž atšķiras ar niansētu redzējumu, lielisku kadrējumu, atraktivitāti un idejisku nozīmi.

 

Pieteikuma anketu atradīsi šeit: https://ej.uz/jvrfoto21

 

 

Dalība visos vebināros ir bez maksas.

*Vebināri norisināsies platformā ZOOM un pieeju vebināriem iespējams saņemt aizpildot pieteikuma anketu.

**Reģistrācija vebināriem veicama: vēlākais - divas dienas pirms konkrētā vebināra norises.

 

Jaunie vides reportieri ir vides izglītības programma jauniešiem vecumā no 11 – 25 gadu vecumam ar mērķi pētīt, izzināt vides problēmas, popularizēt risinājumus un apgūt mūsdienu mediju rīkus sabiedrības informēšanai. Latvijā starptautisko programmu īsteno "Vides izglītības fonds".

 

Jauno Vides reportieru un Vides izglītības fonda darbību Latvijā atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.

visi jaunumi