programmas

JVR skolas jaunieši fotografē

Aizvadītajā sestdienā, 19. janvārī, norisinājās Jauno vides reportieru skolas kārtējā nodarbība, kuras tematika šoreiz bija fotogrāfija un foto žurnālistika.

Jauniešus par fotografēšanas specifiku, foto arhivēšanu, iedvesmas avotiem, kā arī dažādām praktiskām lietām apmācīja jaunie foto entuziasti Aivis Meļņiks un Gundega Šķēla. Abi jaunie lektori savulaik darbojušies nedēļas žurnālā “IR”. Aivim ir savs foto blogs, kurā iedvesmu var smelties daudzi. Nu jau piecus gadus, pēc puiša vārdiem, aktīvi darbojas foto mākslā. Gundega, savukārt, ir jaunā žurnāliste, kas savas augstskolas mācību laikā veikusi jau vairākus pētījumus fotožurnālistikas jomā. 2013. gada vasarā paredzēta viņas fotoizstāde Gulbenē, kurā būs skatāmas fotogrāfijas par laiku, kuru jauniete pavadīja Islandē. Šeit arī vairāk par Gundegas foto darbiem .

Nodarbības laikā Jaunie vides reportieri arī saņēma uzdevumu iemūžināt kādu skatu, detaļu, personu Vērmanes parkā un pēc tam prezentēt to pārējiem, paskaidrojot, ko īpašu tajā saskatījuši.

Sagatavoja:
Ilze Grunska

visi jaunumi