programmas

Kampaņa Baltijas jūrai un Latvijas piekrastei

 

Dažiem tas šķitīs varoņdarbs. Dažiem tikai pārgājiens. Mēs domājam, ka tas ir labākais veids, kā iemīlēt un novērtēt mūsu jūru un piekrasti. Jo nevar iemīlēt un patiesi rūpēties par to, ko nepazīst.
 
Jau otro gadu Vides izglītības fonds aicina ikvienu interesentu kaut uz vienu dienu pievienoties piejūras izpētes ekspedīcijā, kampaņas Mana jūra ietvaros.
Ekspedīcijas dalībnieki kājām mēros vairāk kā 500 kilometrus garo ceļu gar visu Latvijas piekrasti – pētot, dokumentējot un iepazīstot vietējo dabu un cilvēkus.
 
Kampaņa Mana jūra norisinās no 8. jūlija līdz 8. augustam un tās mērķis ir popularizēt Baltijas jūras un Latvijas jūras piekrastes unikālās dabas vērtības un pievērst uzmanību jūras piesārņojošo atkritumu problemātikai. Šogad pasākumos tiks apkopots ne tikai izziņas prieks un rūpes par Latvijas piekrasti, bet arī aktivitātes ar mākslas un mūzikas elementiem.
 
Katru ekspedīcijas dienu piekrastē notiks Zaļās nodarbības ar vides ekspertiem vai tikšanās ar cilvēkiem, kuru mūžs vai intereses saistītas ar jūru – bāku pārziņiem, kapteiņiem, jūras entuziastiem. Tā būs iespēja ne tikai izzināt Latvijas dabas unikalitāti un vietējo stāstus, bet arī cept sklandraušus piejūras mājās un meklēt atpūtnieku aizmirstos dārgumus Vecāķu pludmalē.
 
Ekspedīcijas dalībnieki piestās arī tādās piekrastes pilsētās, kā Ventspils, Liepāja, Jūrmala, Rīga un Salacgrīva, lai vadītu radošās nodarbībās Jūras svētku, Summersound festivāla un citu pasākumu ietvaros.
 
Ar šī gada kampaņu tiek aizsākts arī koncertu cikls Mana jūra skan, kas ir muzikāls veltījums Latvijas piekrastes dažādībai un tiks īstenots kopā ar Latvijas māksliniekiem, sākot no klasikas un džeža, beidzot ar ambientās mūzikas un video mākslas apvienojumu. Bezmaksas koncerti notiks gan pilsētās, gan krastmalās, gan piejūras bākās un piedāvās klausītājiem iespēju tikties gan ar Latvijas bardiem un Austru Pumpuri, rakstnieku un publicistu Rimantu Ziedoni, čellistu Ēriku Kiršfeldu
 
un vijolnieci Lieni Neiju - Kalniņu, saksafonistu Arti Gāgu, kā arī ar citiem māksliniekiem.
 
Šogad pirmo gadu, sadarbībā ar Zilā Karoga programmu, iesaistoties iedzīvotājiem un ZK Nacionālajai žūrijai, tiks noskaidrota Latvijas labākā peldvieta. Apbalvotajā pludmalē tiks uzstādīts recycled dizaina soliņš, kas tiks veidots sadarbojoties mēbeļu dizaineriem JUBKA un riteņu meistariem Rīgas Darbnīca, kas no otreiz pārstrādātiem dēļiem un divriteņu rāmjiem izveidos unikālu soliņu - simbolu priekam un vēlmei uzkavēties pludmalē.
 
Visas ekspedīcijas maršrutā, veicot jūras piesārņojošo atkritumu monitoringus, notiks mītiskā tēla - Atkritumu Haizivs medības, kurās sadarbībā ar Zaļo jostu tiks veikta piekrastes sakopšana un unikālu datu apkopošana turpmākām aktivitātēm atkritumu situācijas risināšanai jūrā un piekrastē.
 
Arī Draudzīgs festivāls ir kampaņas domubiedri, tāpēc ikviens, kurš piedalīsies Mana jūra ekspedīcijā, saņems ielūgumu uz Draudzīgo festivālu 24.augustā Mežaparka Zaļajā teātrī, lai kopīgi nosvinētu visus labos un padarītos darbus šīs vasaras laikā, tai skaitā Mana jūra aktivitātes.
 
Pasākumu detalizēta programma un pieteikšanās ekspedīcijai no 8. jūlija www.manajura.lv
 
Mana jūra organizē Vides izglītības fonds sadarbībā ar starptautisko projektu MARLIN Baltic Marine litter, kas ir četru valstu vides organizāciju iniciatīva, izveidota ar mērķi noskaidrot cilvēku radīto atkritumu daudzuma situāciju Baltijas jūras piekrastē, apkopot šo informāciju un izmantot piekrastes piesārņojuma samazināšanā.
 
Vairāk informācijas:
Zane Ruģēna-Bojāre
Mana jūra publicitātes koordinatore
29326931
 

 

visi jaunumi