programmas

Kampaņa “Mana jūra” saņem “Energy Globe Foundation” balvu / Ielūgums medijiem

Aicinām Jūs piedalīties svinīgā “Energy Globe Foundation” balvas pasniegšanas pasākumā, kas notiks trešdien, 13. septembrī viesnīcas “Alberts” augšējā stāvā plkst. 15. Balvu kampaņas “Mana jūra” dibinātājam, Vides izglītības fonda vadītājam Jānim Ulmem pasniegs Austrijas vēstniecības komercpadomniece, Austrijas Tautsaimniecības kameras pārstāve Ingrīda Valentini – Vanka (Ingrid Valentini – Wanka).
 
Kā vēsta balvas pasniedzēji, šogad balvai tika pieteikti vairāk nekā 2000 pretendenti no 178 valstīm, tos visus izvērtēja “Energy Globe Foundation” ekspertu komisija un izvēlējās nacionālo valstu uzvarētājus. Kā labākā Latvijas iniciatīva, kas piedāvā ilgtspējīgus risinājumus, pievērš sabiedrības uzmanību un rada augsni paradumu maiņai, ir atzīta kampaņa “Mana jūra”.
 
Komentējot savu izvēli, eksperti uzsver, ka “Planētas ūdens resursu nozīme ir nepārvērtējama – un ne tikai tāpēc, ka dzeramais ūdens mums ir nepieciešams, bet arī planētas ekosistēmas līdzsvarošanas dēļ. Šāda veida projekti kā “Mana jūra” paaugstina iespēju, ka nākamās paaudzes varēs samazināt esošos vides postījumus un glābt planētas ekosistēmu.”
 
Vides izglītības fonda rīkotā kampaņa "Mana jūra" notiek jau kopš 2012. gada un tā tika uzsākta ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību jūras piesārņojošo atkritumu problēmai. Kampaņa tiek īstenota sadarbībā ar plašu partner loku Latvijā un citās valstīs – valsts pārvaldes institūcijām, pašvaldībām, NVO, kā arī ar starptautiskajām institūcijām un izpētes institūtiem.
 
Kampaņas atpazīstamākā iniciatīva ir zaļā ekspedīcija “Mana jūra”  – tās ietvaros katru vasaru tiek mērots vairāk nekā 500 kilometrus garš ceļš gar Latvijas jūras piekrasti. Ekspedīcijas laikā notiek jūru piesārņojošo atkritumu monitorings, kā arī dažādas izglītojošas aktivitātes.
 
Vides izglītības fonds (VIF) ir pasaules vadošās vides izglītības un neatkarīgās tūrisma ekosertifikācijas organizācijas Foundation for Environmental Education (FEE International) pārstāvis. Latvijā VIF nodrošina visu starptautisko FEE programmu - Zilais karogs, Zaļā atslēga, Ekoskolas, Jaunie vides reportieri, Izzini mežu - īstenošanu vai pārraudzību. Jau sesto gadu VIF īsteno arī nacionāla līmeņa vides kampaņu “Mana jūra”, kuras ietvaros katru vasaru notiek zaļā ekspedīcija.

visi jaunumi