programmas

Kampaņa “Mana jūra” saņem prestižo “Energy Globe” balvu

Šodien, 5. jūnijā, Pasaules vides dienā, Vides izglītības fonda kampaņa “Mana jūra” saņem prestižo “Energy Globe” nacionālo balvu.
 
Kā vēsta balvas pasniedzēji, šogad balvai tika pieteikti vairāk nekā 2000 pretendenti no 178 valstīm, tos visus izvērtēja “Energy Globe” ekspertu komisija un izvēlējās nacionālo valstu uzvarētājus. Kā labākā Latvijas iniciatīva, kas piedāvā ilgtspējīgus risinājumus, pievērš sabiedrības uzmanību un rada augsni paradumu maiņai, ir atzīta kampaņa “Mana jūra”.
 
Komentējot savu izvēli, eksperti uzsver, ka “Planētas ūdens resursu nozīme ir nepārvērtējama – un ne tikai tāpēc, ka dzeramais ūdens mums ir nepieciešams, bet arī planētas ekosistēmas līdzsvarošanas dēļ. Šāda veida projekti kā “Mana jūra” paaugstina iespēju, ka nākamās paaudzes varēs samazināt esošos vides postījumus un glābt planētas ekosistēmu.”
 
 “Mums ir prieks par saņemto novērtējumu un prieks arī redzēt to, kā kampaņa ir izaugusi no pārdrošas idejas līdz platformai būtisku vides aizsardzības jautājumu aktualizēšanā sabiedrībā,” atzīst Jānis Ulme, viens no kampaņas “Mana jūra” dibinātājiem.
 
Kampaņa "Mana jūra" notiek jau kopš 2012. gada un tā tika dibināta ar mērķi aktualizēt jūras piesārņojošo atkritumu problemātiku un vērst uzmanību uz plašāku piekrastes vides aizsardzības jautājumu loku. Kampaņa tiek īstenota sadarbībā ar dažādiem partneriem Latvijā un citās valstīs – valsts pārvaldes institūcijām, pašvaldībām, NVO, kā arī starptautiskajām institūcijām un izpētes institūtiem.
 
Kampaņas atpazīstamākā iniciatīva ir zaļā ekspedīcija “Mana jūra”  – tās ietvaros katru vasaru tiek mērots vairāk nekā 500 kilometrus garš ceļš gar Latvijas jūras piekrasti. Ekspedīcijas laikā tiek veikts jūras piesārņojošo atkritumu monitorings un citas izpētes, dalībniekiem ir iespēja iepazīt Latvijas piekrastes dabas daudzveidību, kā arī uzzināt vairāk par vides problēmām tiekoties ar vides ekspertiem un aktīvistiem kopīgās nodarbībās vai lekcijās. Sabiedrības uzmanības pievēršanai un iesaistīšanai kampaņas aktivitātes ietver arī daudzveidīgas citas aktivitātes – sākot no kultūras līdz sporta pasākumiem.
 
Arī šogad kampaņas “Mana jūra” ekspedīcija 10. jūlijā dosies ceļā no Nidas uz Ainažiem. Šī gada ekspedīcijā dosies salīdzinoši neliela grupa, kas galvenokārt fokusēsies uz izpētes darbiem (uzsākot upju ienešu monitoringa metodes testēšanu),  kā arī padziļinātām diskusijām ar pašvaldībām par situāciju un iespējamiem risinājumiem jūras piesārņojošo atkritumu problēmas mazināšanā, balstoties piecu gadu datos un pieredzē.
 
Savukārt nākamajā, 2018. gadā,  kampaņa atkal aicinās plašu interesentu loku pievienoties ekspedīcijas piedzīvojumam no 1. līdz 31. jūlijam, kā  arī  Latvijas simtgades norišu ietvaros septembrī īpašā pasākumā apvienos visus, kam rūp Baltijas jūra un Latvijas piekraste,  centienos sagādāt dāvanu – tīru piekrasti un kāpas visā 500 kilometru garumā, sagaidot Latvijas dzimšanas dienu.
 
Plašāka informācija par kampaņu pieejama interneta vietnē www.manajura.lv, kā arī sociālajā kontā Facebook.com https://www.facebook.com/tirajuravieno/.
 
Kampaņu “Mana jūra” īsteno Vides izglītības fonds (VIF), pasaules vadošās vides izglītības un neatkarīgās tūrisma ekosertifikācijas organizācijas Foundation for Environmental Education (FEE International) pārstāvis, kas Latvijā nodrošina visu starptautisko FEE programmu  - Zilais Karogs, Zaļā Atslēga, Ekoskolas, Jaunie vides reportieri, Izzini mežu - īstenošanu vai pārraudzību.

Vides izglītības fonda darbību Latvijā atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds projekta “FEE International programmu īstenošana Latvijā 2017.gadā" ietvaros.
 
Komunikācija ar medijiem
Sanita Rībena, 29107362

 
 
 
 
 

visi jaunumi