programmas

Kampaņa Mana jūra startējusi!

2. jūlijā pl.10:00 uz Lietuvas/Latvijas piekrastes robežas Nidā sākas vērienīgākā Baltijas jūras un Latvijas piekrastes aizsardzības kampaņa Mana jūra 2014, ko jau trešo gadu organizē Vides izglītības fonds.

Piedaloties Rucavas novada un Liepājas pilsētas domes pārstāvjiem, atklāšanā notiks svinīgā Mana jūra 2014 starta lentes pārgriešana, kam sekos pirmā jaunā kampaņas aktivitāte Mazā talka, kā arī tradicionālā piekrastes atkritumu uzskaite un 10 km pārgājiens, kas šodien finišēs Papē. Papes Dabas parkā notiks arī Pasaules Dabas fonda pārstāvja Inta Medņa Mana jūra stāsta nodarbība.
3.jūlijā kampaņas dalībnieki turpinās ceļu pa Latvijas jūras piekrasti posmā Pape – Jūrmalciems, lai sestdien, 5.jūlijā, sasniegtu Liepāju, kur notiks nedēļas lielākais pasākums. Sestdien plkst. 19:00 Tējas istabā notiks bezmaksas koncerts ar apvienības Kaktiņš un Stūrītis piedalīšanos, kā arī Mana jūra 2014 radošās un gleznošanas darbnīcas. Uz Mana jūra 2014 koncertiem un pasākumiem aicināts ikviens interesents.
Mana jūra 2014 ir pirmā kampaņa Latvijā, kas tiks sertificēta ar Zaļā pasākuma sertifikātu (Vides izglītības fonda jaunākā programma). Šogad īpaši Mana jūra dalībniekiem sadarbībā ar eko produktu veikalu Dabas Dobe (www.dabasdobe.lv) nometnē tiek veidota dabai draudzīga ēdienkarte.
Kampaņās Mana jūra iegūtie piekrastes piesārņojuma dati ir unikāli un tiek izmantoti vides aizsardzības sfērā Latvijā un pasaulē. Piekrastes aizsardzības veicināšana, tās dabas unikalitātes iepazīšana un sajušana ir būtiska, jo nacionālajā attīstības plānā Latvijas 496 km garā piekraste ir noteikta kā nacionāla vērtība un viens no attīstības virzītājspēkiem.
Mana jūra 2014 sākās 2. jūlijā Nidā un finišēs Ainažos 1. augustā. Ekspedīcijas laikā tās dalībnieki izzinās Latvijas jūras piekrastes tīrību un sakoptību 500 km garumā. Aicinām ikvienu piedalīties Mana jūra 2014 aktivitātēs, par kurām vairāk uzzināt var www.manajura.lv vai facebook.com/tirajuravieno.
Mana jūra 2014 atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds, Sabiedrības integrācijas fonds, Ventspils, Liepāja.
     

Mana jūra 2014 virtuālajos viļņos:
www.manajura.lv;
https://www.facebook.com/tirajuravieno;
https://twitter.com/Videsfonds;
www.videsfonds.lv

Informāciju sagatavoja Ance Krieviņa,
Mana jūra 2014 komunikācijas viļņi
ance.krievina@zemesdraugi.lv,
t. 26665820

visi jaunumi