programmas

Klimata kampaņa noslēgsies Kurzemē

Kuldīgas V. Plūdoņa ģimnāzijā 24.martā norisināsies ceļojošās Klimata kampaņas noslēguma pasākums, kuru organizē Vides izglītības fonds un biedrība „homo ecos:”, piedāvājot iesaistīties dažādās ar vides izglītību saistītās aktivitātēs.

Sestdien no 13.00 ikviens interesents aicināts ierasties V. Plūdoņa ģimnāzijā, lai uzzinātu vairāk par klimata pārmaiņām un savu lomu šajā procesā. Jauno arhitektu biedrība iepazīstinās ar vēja ģeneratora prototipu, savukārt Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība (BIMAB) piedāvās iespēju izbraukt ar elektroriteņiem. Kā jau ierasts, arī šoreiz Mārtiņš Knite no uzņēmuma Ekoprieks prezentēs, kā ar dažādu atjaunojamo enerģiju veidiem iespējams savu ikdienu padarīt videi draudzīgāku.
Prāta darbināšanai būs iespēja salikt Loesje plakātus, atbildēt uz jautājumiem par klimatu, kā arī piedalīties komandu spēlēs: „Prognožu spēlē” un galda spēlē „Changing the game”, ar kuras palīdzību var iepazīt dažādus enerģijas veidus, to vērtību un ietekmi, kā arī veidot enerģētikas politikas vīzijas un attīstības tendences Ziemeļeiropai („Changing the game” komandas pieteikt iepriekš).
Mazākie censoņi sevi varēs pierādīt tetrapaku maciņu darbnīcā (interesentiem vēlams paņemt līdzi savas iztukšotas un izmazgātas tetrapakas), kā arī veidojot animācijas filmiņas no otrreiz izmantojamiem materiāliem kopā ar animācijas filmu apvienību „Multenkulten".
Tiem kampaņas apmeklētājiem, kuri vēlēsies atpūsties no aktivitātēm, būs nodrošināta iespēja iegriezties video stūrītī un noskatīties īsfilmas par klimata pārmaiņām, atjaunojamajām enerģijām, dabu un vidi, kā arī pašiem veidot uzsaukumus webkamerā.
Paralēli skolēnu darbnīcām neformālā gaisotnē notiks pieredzes apmaiņas semināri skolotājiem, lai palīdzētu labāk saprast, kā klimata pārmaiņu un vides tematiku iespējams integrēt skolu mācību programmā.
Visa mācību gada garumā Klimata kampaņas izstāde apceļoja 34 Latvijas Ekoskolas, no kurām četrās norisinājās reģionālie pasākumi - Kuldīgas V.Plūdoņa ģimnāzijā ir noslēdzošais šajā mācību gadā.
Klimata kampaņas projektu finansiāli atbalsta KPFI (Klimata pārmaiņu finanšu instruments).

Ekoskolu klimata kampaņas pasākumus rīko un koordinē Vides izglītības fonds, starptautiskas sabiedriskās organizācijas FEE (Foundation for Environmental Education) pārstāvis Latvijā, kuras darbības mērķis ir veicināt ilgtspējīgu attīstību ar vides izglītības palīdzību. Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un arīdzan populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē, kurš Latvijā darbojas jau astoņus gadus. Kopumā Latvijā Ekoskolu programmā šobrīd darbojas 120 izglītības iestādes.

Vairāk par biedrību „homo ecos:”: www.homoecos.lv 

Informāciju sagatavoja
Ilze Grunska

29830259
Ilze.grunska@zemesdraugi.lv

visi jaunumi