programmas

Klimata kampaņa turpināsies Kurzemē

Šajā nedēļas nogalē noslēdzās Vides izglītības fonda organizētā Klimata kampaņas izstāde Zemgalē, bet jau šonedēļ tā uzsāks savu ceļojumu pa Kurzemi.

Jau otrdien, 28. februārī, klimata kampaņa dosies uz Kursīšu pamatskolu. Šī notikuma ietvaros ikviens varēs iepazīties ar atjaunojamās enerģijas rīku modeļu izstādi un noskaidrot, kā padarīt savu ikdienu „zaļāku” ar dažādiem praktiskiem piemēriem un padomiem. Par to gādās uzņēmuma Ekoprieks dibinātājs un īpašnieks Mārtiņš Knite.
Kā izglītojošs un informatīvs materiāls skolā tiks izvietoti stendi, ar kuriem skolēniem būs iespēja iepazīties un atbildēt uz dažādiem organizatoru sagatavotiem jautājumiem. Savukārt „Prognožu spēle” palīdzēs saprast, kādi nākotnes scenāriji sagaida Zemi, ja cilvēku radīto CO2 izmešu apjoms netiks samazināts, un Zemeslode turpinās sasilt.
Kopumā Klimata kampaņa Kurzemē viesosies sešās skolās: Kursīšu pamatskolā, Remtes pamatskolā, Kurzemītes pamatskolā, Dzērves pamatskolā, Ventspils 4.vidusskolā, Talsu valsts ģimnāzijā, bet Kuldīgā marta beigās norisināsies reģionālais noslēguma pasākums, kurā piedalīsies arī biedrība „homo ecos:”.
Klimata kampaņas projektu finansiāli atbalsta KPFI (Klimata pārmaiņu finanšu instruments). Ekoskolu klimata kampaņas pasākumus rīko un koordinē Vides izglītības fonds, starptautiskas sabiedriskās organizācijas FEE (Foundation for Environmental Education) pārstāvis Latvijā, kuras darbības mērķis ir veicināt ilgtspējīgu attīstību ar vides izglītības palīdzību. Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un arīdzan populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē, kurš Latvijā darbojas jau astoņus gadus. Kopumā Latvijā Ekoskolu programmā šobrīd darbojas 120 izglītības iestādes.

Informāciju sagatavoja
Ilze Grunska

visi jaunumi