programmas

Latgalē klimata pārmaiņu izstāde noslēgusies

Iepriekšējā nedēļā noslēdzās Vides izglītības fonda organizētā Ekoskolu klimata kampaņa Latgalē. Kopumā izstādes notika četrās skolās: Riebiņu vidusskolā, Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijā, Daugavpils Saskaņas pamatskolā un Līvānu 1. vidusskolā.

Ekoskolu klimata kampaņa radīta ar mērķi vērst skolēnu un skolotāju uzmanību, kā labāk novērtēt savu ietekmi uz klimata pārmaiņām un attiecīgi rīkoties, lai to mazinātu gan savā skolā, gan tuvākajā apkārtnē. Klimata kampaņas izstāde notiek katru nedēļu kādā no Latvijas Ekoskolām, savukārt plašākie reģionu pasākumi kopumā paredzēti četri.
Klimata kampaņas izstādēs ikviens varēja iepazīties ar atjaunojamām enerģijām, bet Mārtiņš Knite no uzņēmuma Ekoprieks prezentēja, kā ar dažādu atjaunojamās enerģijas rīku palīdzību iespējams savu ikdienu padarīt videi draudzīgāku. Savas zināšanas par vidi varēja pārbaudīt un pilnveidot „Prognožu spēlē”, kas palīdzēja saprast tuvāko gadu laikā gaidāmās izmaiņas dabā. Dienas otrajā pusē skolotāji noskaidroja labākās metodes, kā integrēt vides jautājumus mācību procesā.
Līdztekus izstādēm Līvānu 1.vidusskolā norisinājās arī reģionālais pasākums, kurā iesaistījās reģiona skolas no Rēzeknes, Aizkraukles, Rožupes un Jersikas, un organizācija „homo ecos”. Vidusskolēniem bija iespēja spēlēt Dānijā veidotu galda spēli "Changing the game", kurā, izmantojot LEGO klucīšus, jaunieši prognozēja enerģētikas politikas attīstību nākotnē. Sadarbībā ar Jauno arhitektu kustību skolēni izmēģināja vēja ģeneratora prototipu. Savukārt LOESJE darbnīcā bija iespēja lasīt dažādus jauniešu veidotus saukļus par vidi un klimatu, kā arī piedalīties plakātu salikšanas spēlē.
Šajā nedēļā Ekoskolu klimata kampaņa uzsāks savu ceļojumu pa Vidzemi, rīt, 6. decembrī, jau viesojoties Ropažu vidusskolā.
Klimata kampaņas projektu finansiāli atbalsta KPFI (Klimata pārmaiņu finanšu instruments) un „Sorosa fonds – Latvija”.
Ekoskolu klimata kampaņas pasākumus rīko un koordinē Vides izglītības fonds, starptautiskas sabiedriskās organizācijas FEE (Foundation for Environmental Education) pārstāvis Latvijā, kuras darbības mērķis ir veicināt ilgtspējīgu attīstību ar vides izglītības palīdzību. Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un arīdzan populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē, kurš Latvijā darbojas jau astoņus gadus. Kopumā Latvijā Ekoskolu programmā šobrīd darbojas 120 izglītības iestādes.

Informāciju sagatavoja
Ilze Grunska
29830259
Ilze.grunska@zemesdraugi.lv

visi jaunumi