programmas

Latvijā pilnā apjomā uzsāk darbu Zaļās Atslēgas ekosertifikācijas programma

Sākot no 2017. gada aprīļa Vides izglītības fonda pārraudzītā starptautiskā Zaļās Atslēgas ekosertifikācijas programma būs pieejama katram Latvijas viesmīlības uzņēmumam un iestādei, kam rūp vide. Līdz šim tā nebija - to iegūt varēja tikai viesnīcas un kempingi. Tagad uz Zaļās Atslēgas sertifikātu varēs pretendēt arī hosteļi, mazās tūrisma mītnes, resorāni, konferenču centri, izglītības un izklaides centri, un institūcijas. 2017. gadā ir plānotas divas programmas pieteikšanās kārtas – līdz 1. maijam un 1. decembrim.

“Zaļās Atslēgas priekšrocība ir tā, ka programma, nezaudējot vides ambīcijas, ļauj katram uzņēmumam un iestādei izvēlēties un īstenot vides iniciatīvas atbilstoši savām iespējām un prioritātēm. Tādēļ programmas kritērijos, līdztekus obligātajiem kritērijiem ir arī vadlīniju kritēriji, kas tiek ieviesti ilgākā laika periodā pēc sertifikācijas uzsākšanas,” uzsver Vides izglītības fonda vadītājs Jānis Ulme.

Zaļā Atslēga ir brīvprātīga tūrisma ekosertifikācijas sistēma, kas šobrīd veiksmīgi darbojas vairāk kā 2500 viesmīlības uzņēmumos 54 valstīs. Tā ir kļuvusi par aktuālo līderi viesmīlības nozares ekosertifikācijā un straujāk augošo tūrisma ekosertifikācijas neatkarīgo programmu pasaulē, ko izvēlas daudzi tirgus līderi - Rezidor Hotel Group un Starwood Hotels & Resorts Worldwide. Programma ir arī ANO Vides programmas un ANO Pasaules tūrisma organizācijas partneris videi draudzīga tūrisma veicināšanā.

“Tā kā Zaļā Atslēga ir prestiža, starptautiski atzīta ekosertifikācijas sistēma, tās iegūšana liecina par atbilstību noteikta līmeņa kvalitātes prasībām,” stāsta Santa Graikste, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas izpilddirektore, “Tās iegūšana Latvijas viesmīlības uzņēmumiem rada gan jaunas mārketinga iespējas, gan atstāj labvēlīgu ietekmi uz vidi. Ja medijos laiku pa laikam varam lasīt par vides aizsardzības un biznesa interešu sadursmēm, šis ir piemērs, kas apliecina sadarbības iespēju vislabākajā iespējamajā veidā – ieguvēji ir visi – uzņēmēji, klienti un apkārtējā vide.”

Zaļā Atslēga ir ļoti praktisks instruments, kas palīdz viesmīlības biznesam būt ilgtspējīgam un videi draudzīgam ne tikai vārdos, bet arī darbībā. Pirms vairāk kā 20 gadiem Dānijā to ieviesa Dānijas Viesnīcu, restorānu un tūrisma industrijas organizācija HORESTA. Programma sniedza tik labus rezultātus, ka pēc nosacīti neilga laika to pārņēma arī Zviedrija, Igaunija un Grenlande. Kopš 2002. gada Zaļā Atslēga tika formāli apstiprināta kā viena no Starptautiskā Vides izglītības fonda (FEE) programmām. Latvijā Zaļā Atslēga Vides izglītības fonda pārraudzībā darbojas kopš 2008 gada līdztekus citām FEE International programmām.

Latvijā pašreiz ir 10 sertificētas Zaļās Atslēgas tūrisma mītnes – Radisson Blu Latvija, Radisson Blu Rīdzene, Radisson Blu Daugava, Radisson Blu Elizabete, Dikļu pils, Skrundas muiža, Baltic Beach Hotel, Gallery Park Hotel, Avalon Hotel un Ventspils piejūras kempings.

Par Vides izglītības fondu
Vides izglītības fonda mērķis ir veicināt vides izglītību un starpnozaru sadarbību vides jomā. Jau kopš 1998. gada Vides izglītības fonds nodrošina Foundation for Environmental Education (FEE International) starptautisko programmau - Ekoskolas, Zilais Karogs, Zaļā Atslēga, Jaunie Vides Reportieri un Izzini Mežu – īstenošanu Latvijā.

Vides izglītības fonda darbību Latvijā atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds projekta “FEE International programmu īstenošana Latvijā 2017.gadā" ietvaros.

Vairāk par Zaļās Atslēgas ekosertifikācijas programmu
Jānis Ulme
22552423

Komunikācija ar medijiem
Sanita Rībena
29017362

      

visi jaunumi