programmas

Latvijā šosezon plīvos 23 Zilie Karogi, pirmoreiz arī Siguldā

Uzsākoties vasaras sezonai, arī Latvijas peldvietās un jahtu ostās sākuši plīvot pasaulē atpazīstamākie tūrisma ekosertifikāti – Zilie Karogi. No 4560 Zilā karoga sertificētajām vietām 45 pasaules valstīs, Latvijā sertifikāts piešķirts 21 peldvietai un 2 jahtu ostām 11 pašvaldībās. Pirmo reizi Zilais Karogs plīvos arī Siguldas pašvaldības peldvietā pie Gaujas.

Zilā Karoga kritēriju ieviešana nodrošina pilnvērtīgu metodoloģiju peldvietu apsaimniekošanai, kurā ir ņemti vērā visi vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības faktori. Šeit arī tiek pievērsta liela uzmanība vides kvalitātes uzturēšanai un bioloģiskās daudzveidības aizsargāšanai, tādējādi garantējot drošu atpūtu tīrā vidē. Iesaistoties programmā, pašvaldības apņemas īstenot arī plašākas vides informācijas un izglītības iniciatīvas.

 

Latvijā Zilā Karoga sertifikācija 2019. gada sezonai apstiprināta sekojošām peldvietām un jahtu ostām 11 pašvaldībās:

Saskaņā ar 25. maijā starptautiskās Zilā Karoga programmas publiskotajiem šīs sezonas kopējiem rezultātiem, Latvija joprojām ir pārliecinošs līderis ilgtspējīgā piekrastes apsaimniekošanā un tūrisma ietekmju mazināšanā Baltijas valstu starpā – Igaunijā šosezon plīvos 3 Zilie karogi, savukārt Lietuvā – pieci.

Pilns sertificēto pludmaļu, jahtu ostu un ilgtspējīgu ūdens tūrisma operatoru saraksts atrodams https://www.blueflag.global/all-bf-sites


Par Zilā Karoga programmas īstenošanu Latvijā ir atbildīgs Vides izglītības fonds (VIF), pasaules vadošās vides izglītības un neatkarīgās tūrisma ekosertifikācijas organizācijas Foundation for Environmental Education (FEE International) pārstāvis.

Vides izglītības fonda darbību Latvijā atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds projekta “FEE International programmu īstenošana Latvijā 2019.gadā" ietvaros.

Informāciju sagatavoja - Jānis Ulme, fonds@videsfonds.lv


visi jaunumi